Saturday, 6 August , 2022
امروز : شنبه, ۱۵ مرداد , ۱۴۰۱ - 9 محرم 1444
شناسه خبر : 9325
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۰۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰ |

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره واکسن روسی اسپوتنیک

  سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد در فرآیند تولید واکسن کرونای «اسپوتنیک وی» ساخت روسیه مشکلاتی یافته است. کارشناسان سازمان جهانی بهداشت که اوایل ماه جاری میلادی از ۴ مرکز تولید واکسن کرونا در روسیه بازدید کرده بودند در گزارش خود ۶ اشکال فنی را در فرآیند تولید و توزیع این واکسن در یکی از […]

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره واکسن روسی اسپوتنیک
 

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد در فرآیند تولید واکسن کرونای «اسپوتنیک وی» ساخت روسیه مشکلاتی یافته است.

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت که اوایل ماه جاری میلادی از ۴ مرکز تولید واکسن کرونا در روسیه بازدید کرده بودند در گزارش خود ۶ اشکال فنی را در فرآیند تولید و توزیع این واکسن در یکی از این مراکز شناسایی کرده‌اند.

این اشکالات عمدتاً به دقّت داده‌های تست‌ واکسن، کنترل کیفی در مرحلهٔ پُرکردن شیشه‌های واکسن، استریل‌سازی محیط، و نیز کیفیت ردیابی و شناسایی محموله‌های واکسن‌ ارسالی برمی‌گردد.

مسئولان روسیه ضمن تأیید نظر این تیم کارشناسی اعلام کردند که اخیرا اصلاحات لازم را صورت داده‌اند و اکنون دقیق‌ترین نظارت فنی ممکن در حال اجراست.

تیم کارشناسی سازمان جهانی بهداشت همچنان درحال بررسی نتایج بازرسی خود از دیگر مراکز تولید واکسن اسپوتنیک هستند، اما در عین‌حال اعلام کرده‌اند که تا اینجای کار در ۳ مرکز دیگر مشکلات مشابه نیافته‌اند.

همچنین تیم بازرسان آژانس پزشکی اروپا نیز به همراه تیم سازمان جهانی بهداشت در بازرسی از برخی مراکز تولید واکسن روسی حضور داشتند. این دو تیم به طور مشترک از پنج مرکز تست پزشکی واکسن روسی نیز بازدید کرده‌اند.

تأییدیهٔ سازمان جهانی بهداشت موسوم به گواهی «ای.یو.ال» مسیر پخش واکسن‌‌ و ورود آن به «کوواکس»، سامانهٔ توزیع جهانی واکسن را هموار می‌کند.

واکسن «اسپوتنیک وی» تا کنون در بیش از ۴۰ کشور جهان از جمله ایران مورد استفاده قرار گرفته است.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.