Thursday, 24 June , 2021
امروز : پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ - 15 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 8178
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۵ |

هراس چین از تحقیقات امریکا درباره منشاء کرونا

  چین می‌گوید ایالات متحده با طرح تئوری‌های توطئه در پی انحراف افکار عمومی از آمار بالای مرگ و میر ناشی از کرونا در این کشور و همچنین سیاسی کردن موضوعی چون منشا ویروس کرونا است. سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به اقدام دولت آمریکا برای پیگیری منشا ویروس کرونا مدعی شد که […]

هراس چین از تحقیقات امریکا درباره منشاء کرونا
 

چین می‌گوید ایالات متحده با طرح تئوری‌های توطئه در پی انحراف افکار عمومی از آمار بالای مرگ و میر ناشی از کرونا در این کشور و همچنین سیاسی کردن موضوعی چون منشا ویروس کرونا است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به اقدام دولت آمریکا برای پیگیری منشا ویروس کرونا مدعی شد که جو بایدن با این اقدام نشان داد که به واقعیات و حقیقت اهمیت نمی‌دهد و همچنین علاقه‌ای به ردیابی جدی منشا علمی این بیماری را ندارد.

اظهارات ژائو لیجیان پس از آن صورت می‌گیرد که جو بایدن، رئيس جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه به نهادهای اطلاعاتی این کشور دستور داد تا در خصوص منشا شیوع ویروس کرونا تحقیقات بیشتری را انجام دهند.

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین گفت که آمریکا باید اجازه دهد که تحقیقات در مراکز آزمایشات بیولوژیکی این کشور نیز انجام شود. لیجیان همچنین به صورت مشخص اعلام کرد که ایالات متحده باید اجازه انجام تحقیقات از مرکز تحقیقات پزشکی دریایی در ایالت مریلند را صادر کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین بار دیگر این اتهام که ویروس کرونا در آزمایشگاهی در ووهان ایجاد شده است را تکذیب کرد و افزود: «آمریکا قصد دارد با سیاسی‌کاری، چین را مقصر شیوع بیماری کووید-۱۹ نشان دهد.»

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری پیشین و همچنین جمعی از جمهوری‌خواهان آمریکا بارها این تئوری را مطرح کرده بود که ویروس کرونا از آزمایشگاهی در ووهان چین درآمده و به جهان ارسال شده است.

حالا بایدن پس از چند ماه و ظاهرا برای جلوگیری از فشار روزافزون جمهوری‌خواهان بر او، به نهادهای اطلاعاتی این کشور دستور داده تا منشا پیدایش این ویروس را پیدا کنند. جمهوری خواهان از بایدن انتقاد کرده‌اند که به اندازه کافی در این موضوع در قبال چین محکم و سخت نبوده است.

 

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.