Sunday, 29 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۱ - 28 شوال 1443
شناسه خبر : 17329
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, سیاست تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۲ |
رئیس سازمان برنامه و بودجه

نقدینگی از ۴۰۰۰ هزار میلیارد تومان گذشت

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بیش از ۲هزار و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد، گفت: عمر طرح‌ها از ۱۷ سال عبور کرده است. عمل به شیوه گذشته طرح‌های نیمه تمام را باستانی می‌کند. مسعود میرکاظمی در مراسم تودیع و معارفه معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی […]

نقدینگی از ۴۰۰۰ هزار میلیارد تومان گذشت

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بیش از ۲هزار و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد، گفت: عمر طرح‌ها از ۱۷ سال عبور کرده است. عمل به شیوه گذشته طرح‌های نیمه تمام را باستانی می‌کند.

مسعود میرکاظمی در مراسم تودیع و معارفه معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه، گفت: میزان کارها و طرح هایی که در این معاونت در سطح ملی و استانی داریم بسیار زیاد است.

وی با بیان اینکه بیش از ۲هزار و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد، افزود: گاهی با فشارهای سیاسی طرح‌های بدون توجیه اقتصادی آغاز می‌شود.

معاون رپیس جمهور ادامه داد: در حال حاضر متوسط عمر طرح‌ها به ۱۷ سال رسیده، اگر با شیوه‌های فعلی بخواهیم راه را ادامه دهیم این طرح‌ها را باید طرح‌های باستانی نامید.

وی تاکید کرد: در سال‌های گذشته به علت ایجاد جو بی اعتمادی سرمایه‌های بخش خصوصی و مردم در جهت رشد اقتصادی هدایت نشد، در حالیکه حجم نقدینگی از مرز ۴ هزار هزار میلیارد تومان عبور کرد.

میرکاظمی مهم‌ترین عامل ایجاد اطمینان را بهبود شاخص‌های کلان اقتصادی و پرهیز از تصمیمات شتاب زده و غلط عنوان کرد و افزود: اولین بودجه دولت سیزدهم با محوریت رشد اقتصادی، بهبود بهره وری و کنترل تورم تدوین شده و این بودجه تضمین کننده بهبود شاخص‌های کلان اقتصادی است.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم معطل نتیجه مذاکرات نخواهد ماند، تصریح کرد: در دولت‌های پیشین هشت سال فعال اقتصادی را معطل مذاکره کردند و نتیجه هم وضعیت نامطلوب شاخص‌های اقتصادی شد.

معاون رییس جمهور اضافه کرد: ما کشور فقیری نیستیم، ولی باید شیوه مدیریت کشور را متحول کرد، دولت سیزدهم معتقد است راه حل مشکلات حضور سرمایه‌های مردم است و برای این کار در بودجه سال آینده صندوق های پیشرفت و عدالت پیش بینی شده است.

میرکاظمی افزود: با اهرم شدن منابع این صندوق ها تسهیلات ارزان قیمت به بخش خصوصی داده می شود تا طرح‌هایی که در رشد اقتصادی موثر هستند و بر مبنای سند ملی آمایش مشخص شده‌اند را اجرا کنند.

وی بر ضرورت جذب سرمایه گذاری خارجی تاکید کرد و گفت: در حال حاضر سرمایه گذار خارجی بین دستگاه‌ها سرگردان هستند، نمی شود به این شیوه شاهد جهش جذب منابع باشیم.باید در شیوه های جذب سرمایه گذاری خارجی تجدید نظر کرد.

وی تاکید کرد: باید در طرح‌های نیمه تمام اولویت بندی کرد تا موضوعاتی که با معیشت، اشتغال و رشد اقتصادی گره خورده زودتر به سرانجام برسد.

گفتنی است حمید امانی همدانی امروز با حکم مسعود میرکاظمی به عنوان معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه و حمیدرضا عدل به سمت مشاور فنی و عمرانی رییس سازمان برنامه و بودجه منصوب شدند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.