Wednesday, 25 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ - 24 شوال 1443
شناسه خبر : 17012
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۱ |

نخست‌وزیر انگلستان: درکنار مردم اوکراین خواهیم ایستاد

نخست‌وزیر انگلستان تاکید کرد که که لندن درکنار مردم اوکراین خواهد ایستاد. بوریس جانسون این اظهارات را در نطق خود در پارلمان اوکراین در پی بازدید از کی‌یف مطرح کرده است. جانسون بازدید خود از اوکراین را “نمایش حمایت از کی‌یف در مواجه با شرایط مخاطره” خواند. وی افزود: وظیفه‌مان این بود که در کنار […]

نخست‌وزیر انگلستان: درکنار مردم اوکراین خواهیم ایستاد

نخست‌وزیر انگلستان تاکید کرد که که لندن درکنار مردم اوکراین خواهد ایستاد.

بوریس جانسون این اظهارات را در نطق خود در پارلمان اوکراین در پی بازدید از کی‌یف مطرح کرده است.

جانسون بازدید خود از اوکراین را “نمایش حمایت از کی‌یف در مواجه با شرایط مخاطره” خواند.

وی افزود: وظیفه‌مان این بود که در کنار اوکراین بایستیم تا حمایت کشورمان از ملت اوکراین را نشان دهیم و از خودمختاری اوکراین در این شرایط دشوار دفاع کنیم.

کی‌یف‌، از سال ۲۰۱۴ علیه جدایی‌طلبانی که از حمایت روسیه برخوردارند و بخش‌هایی از قلمروی شرق اوکراین در دونباس را در کنترل خود دارند در حال جنگ است. دو طرف درگیر که دیگری را به نقض توافق آتش‌بس متهم می‌کنند، ۲۲ دسامبر توافق کردند که آتش‌بس را در خط مقدم برقرار کنند.

اطلاعات ارتش اوکراین مدعی است که مسکو برای حمله در اوایل ۲۰۲۲ آماده می‌شود. مقامات آمریکا، ناتو و اوکراین گفته‌اند که نیروهای روسیه در مقابل مرز اوکراین تجمع کرده‌اند. روسیه نیز ضمن رد این ادعا، آن را پروپاگاندای “ستیزه‌جویانه” آمریکا خوانده است.

مسکو بیش از ۱۰۰ هزار تن از نیروهایش را در نزدیکی مرز با اوکراین مستقر کرده و نگرانی غرب از حمله مجدد به اوکراین را برانگیخته است.

نخست‌وزیر انگلیس روز سه‌شنبه در جریان سفر به کی‌یف به عنوان بخشی از تلاش‌های دیپلماتیک غرب برای جلوگیری از حمله احتمالی روسیه، متعهد به حمایت از حق حاکمیت اوکراین شد.

سفر بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس به کی‌یف و تعهدش به حمایت از حق حاکمیت این کشور در حالی صورت می‌گیرد که آمریکا از رایزنی فعال با متحدان درباره احتمال استقرار نیروهای آمریکایی در جناح شرقی ناتو جدا از ۸۵۰۰ نیرویی که هفته گذشته به حالت آماده‌باش درآمدند، خبر داد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.