Monday, 27 September , 2021
امروز : دوشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۰ - 20 صفر 1443
شناسه خبر : 5919
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۹:۴۶ |

نتانیاهو: راه رفع مشکل اسرائیل یک دولت راستگرا است

  نخست‌وزیر اسرائیل در تلاش برای تشکیل مجدد دولت اظهار کرد که اسرائیل برای عبور از چالش‌ها به یک دولت راستگرای ثابت نیاز دارد. بنیامین نتانیاهو  اظهار کرد: برای مقابله با چالش‌های موجود و همچنین استفاده از فرصت‌های خوبی که پیش رو داریم، اکنون به یک دولت راستگرای ثابت برای سالها احتیاج داریم تا از […]

نتانیاهو: راه رفع مشکل اسرائیل یک دولت راستگرا است
 

نخست‌وزیر اسرائیل در تلاش برای تشکیل مجدد دولت اظهار کرد که اسرائیل برای عبور از چالش‌ها به یک دولت راستگرای ثابت نیاز دارد.

بنیامین نتانیاهو  اظهار کرد: برای مقابله با چالش‌های موجود و همچنین استفاده از فرصت‌های خوبی که پیش رو داریم، اکنون به یک دولت راستگرای ثابت برای سالها احتیاج داریم تا از همه شهروندان اسرائیل مراقبت کند.

وی در توییتی نوشت: این چیزی است که ما در شرایط فعلی به آن نیاز داریم و به یاری خدا این هدف را محقق خواهیم کرد.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که رسانه‌های اسرائیل اعلام کردند که نفتالی بنت، رئیس حزب “یمینا” با یائیر لاپید، رهبر حزب “آینده‌ای هست” برای بررسی امکان تشکیل ائتلاف حاکم دیدار کرد.

در همین راستا، منابعی از حرب یمینا به شبکه “I۲۴” گفتند که بنت تمایل  به حمایت از نتانیاهو داشت، اما در این راستا توصیه‌ای به روون ریولین نکرده است.

این منابع در ادامه گفتند که بنت در تلاش است تا مانع از برگزاری انتخابات برای پنجمین بار شود.

بنت بعد از برگزاری انتخابات پارلمانی در ماه مارس خواهان تصدی پست نخست‌وزیری در چارچوب یک توافق نوبتی با نتانیاهو یا لاپید شد. این درحالی است که حزب وی تنها به هفت کرسی دست یافت و حزب لیکود با رهبری نتانیاهو به ۳۰ کرسی و حزب آینده‌ای هست به ۱۷ کرسی دست یافتند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.