Saturday, 22 January , 2022
امروز : شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰ - 19 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3134
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵ |

نتانیاهو تصویر ترامپ را از توییتر حذف کرد

  تصویر دونالد ترامپ، رئيس جمهوری ایالات متحده، پس از مدت‌ها از روی پس‌زمینهٔ حساب توییتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائيل حذف شد، حرکتی که برخی رسانه‌ها آن را نشانهٔ جدایی احتمالی نخست‌ وزیر اسرائيل از «یک همتای سیاسی در آستانهٔ اسیتضاح» قلمداد می‌کنند. عکس فوق که بنیامین نتانیاهو را در کنار رئیس جمهوری آمریکا […]

نتانیاهو تصویر ترامپ را از توییتر حذف کرد
 

تصویر دونالد ترامپ، رئيس جمهوری ایالات متحده، پس از مدت‌ها از روی پس‌زمینهٔ حساب توییتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائيل حذف شد، حرکتی که برخی رسانه‌ها آن را نشانهٔ جدایی احتمالی نخست‌ وزیر اسرائيل از «یک همتای سیاسی در آستانهٔ اسیتضاح» قلمداد می‌کنند.

عکس فوق که بنیامین نتانیاهو را در کنار رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید نشان می‌دهد مدت‌ها به‌نشانهٔ پیوند نزدیک نخست وزیر اسرائيل و دونالد ترامپ بر پس‌زمینهٔ توییتر آقای نتانیاهو جای داشت.

اما سرانجام عکس دیگری که بنیامین نتانیاهو را در حال تزریق واکسن کرونا نشان می‌داد جایگزین عکس قبلی شد و شعاری با این مضمون آن را همراهی می‌کرد که:‌ «شهروندان اسرائیل، داریم به زندگی بر می‌گردیم.»

ماه گذشته نیز به‌مناسبت تعطیلات آیینی یهودی، عکس دیگری جایگزین تصویر ترامپ و نتانیاهو در توییتر نخست‌وزیر اسرائيل شده و ظن رسانه‌ها را دربارهٔ احتمال فاصله گرفتن دو رهبر برانگیخته بود اما عکس مشترک نتانیاهو و ترامپ بعد از اتمام تعطیلات آیینی به سر جای خود برگشت. ‌

اقداماتی‌ نظیر به‌رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائيل، انتقال سفارت ایالات متحده به این شهر، و همچنین قانونی خواندن شهرک‌سازی اسرائيل در کرانهٔ باختری رود اردن، گرچه اعتراض‌های بسیاری را در جهان به عملکرد دونالد ترامپ برانگیخت، سبب‌ساز محبوبیت بسیار او در چشم نخست وزیر اسرائيل و شماری از مردم این کشور شد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.