Friday, 19 August , 2022
امروز : جمعه, ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱ - 22 محرم 1444
شناسه خبر : 16083
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰:۴۲ |
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس

ناپلئون بناپارت هم از خسارات داریوش مصطفوی باخبر است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به حذف اخیر چند تیم پرطرفدار فوتبال ایران از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا گفت: صدا و سیما افرادی مثل داریوش مصطفوی‌ها را که ناپلئون بناپارت فرانسوی هم از خسارت این فرد و امثال آن به فوتبال ایران باخبر است به برنامه زنده دعوت کرده و جلوی چشم […]

ناپلئون بناپارت هم از خسارات داریوش مصطفوی باخبر است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به حذف اخیر چند تیم پرطرفدار فوتبال ایران از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا گفت: صدا و سیما افرادی مثل داریوش مصطفوی‌ها را که ناپلئون بناپارت فرانسوی هم از خسارت این فرد و امثال آن به فوتبال ایران باخبر است به برنامه زنده دعوت کرده و جلوی چشم میلیون‌ها بیننده، وقیحانه به نهادهای نظارتی مثل مجلس می‌تازد.

محمود احمدی بیغش در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به حذف تیم‌های فوتبال پرسپولیس، استقلال و گل گهر سیرجان از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از سوی کنفدراسیون آسیا گفت: از میلیون‌ها هوادار فوتبال کشور به خصوص جوانان طرفدار دو تیم نام آور پرسپولیس و استقلال و سرخوردگی تلخی که ایجاد شده، دلجویی می‌کنم.

نماینده مردم شازند در مجلس گفت: آنقدر دست روی دست گذاشتند که جمعه سیاه برای فوتبال کشور رقم خورد و فاجعه‌ای به بار آمد که کسی نتوانست آن را جمع کند. عاملان این اتفاق تلخ به خاطر وضعیت سیاهی که برای ورزش کشور رقم زده‌اند به جای اینکه محاکمه علنی شوند با پررویی و گستاخی هرچه تمام تر از تریبون رسمی صداوسیما، دست پیش گرفتند تا پس نیفتند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متأسفانه رفتار مبتدیانه رسانه ملی در به رسمیت بخشیدن جریانات ناپاک فوتبال به جایی رسیده که امثال آقایان اصلاح طلب نیز در اظهارات رسمی آن را ترویج افکار حجتیه می‌دانند که البته بی‌ربط هم نیست.

وی حذف تیم‌های مذکور و سایر حواشی را نشان دهنده آشفتگی ساختار ورزش کشور خواند و گفت: این اتفاقات علاوه بر برملا کردن ناکارآمدی وزارت ورزش در کنترل و نظارت بر فدراسیون‌ها، فساد تا عمق جان و کلام آن نفوذ کرده و رسانه ملی را نیز مانند یک بازیچه به دنبال خود می‌کشاند.

احمدی بیغش خطاب به رئیس جمهور، وزیر ورزش و معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: بدانید و هوشیار باشید اراده‌ای مرموز، مسموم و مرصوص در مافیای فوتبال به دنبال ضربه زدن به کشور بوده و در سطوح مختلف پی بدنامی دولت جدید می‌گردند. در این عرصه پرطرفدار باید ورود شود و با پاکسازی جریان مخرب، کار را به جوانان متدین و تحصیلکرده حوزه ورزش سپرده شود.

احمدی بیغش در ادامه تصریح کرد: بررسی‌های موشکافانه نشان می‌دهد موضوع اخیر صرفا حذف دو باشگاه پرسپولیس و استقلال نبوده بلکه کنفدراسیون فوتبال آسیا مجوز این دو را حذف کرده است؛ از این رو باید حتما مشخص شود چه کسانی در داخل کشور و در عمق فدراسیون فوتبال، سیگنال‌های اصلی را به کنفدارسیون فوتبال آسیا داده‌اند و چه اهدافی در پس پرده عصبانی کردن مردم و بازی با روح و روان ملت وجود دارد؛ چرا آنچه امروز جامعه شاهد آن است، نادیده گرفتن حقوق میلیون ها جوان پرشور، باشعور و طرفدار دو تیم بزرگ و شناسنامه کشور توسط عده ای قلیل فرصت طلب و از دم فاسد در حوزه ورزش به ویژه فوتبال است که در خواب غفلت نهادهای ناظر و مسئول در حال جولان روی اعصاب و روان مردم هستند.

رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی در ادامه با طرح این سوال که واقعا فلسفه این حجم از فساد لجام گسیخته در حوزه ورزش چیست، خطاب به وزیر ورزش گفت: وزارت متبوع شما در موضوع رسیدگی اساسی به فساد در ورزش چه کاره بوده و چه جریانی پشت این ماجرا بوده که کسی جرأت برخورد با آن را ندارد؟

وی ادام داد: صداوسیما تا کجا اختیار دارد که به راحتی از بانیان وضع موجود دعوت می‌کند؟ صدا و سیما افرادی مثل داریوش مصطفوی‌ها را که ناپلئون بناپارت فرانسوی نیز از خسارت این فرد و امثال آن به فوتبال ایران باخبرند را به برنامه زنده دعوت و جلوی چشم میلیون‌ها بیننده اینگونه گستاخانه و وقیحانه به نهادهای نظارتی مثل مجلس و نمایندگان آن، می‌تازند؟

نماینده مردم شازند در مورد داریوش مصطفوی گفت: این مدیر مسأله دار که از بازماندگان شوم دوران اصلاحات بوده و بنا بر حکم قطعی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در سال ۸۹ آن هم به دلیل مفاسد مختلف، به صورت مادام العمر از همه نوع فعالیت ورزشی به ویژه مصاحبه‌های رسمی ممنوع شده، با بی‌تدبیری محض شبکه خبر به برنامه زنده تلویزیونی دعوت و در ناتوانی مطلق مجری به سخیف‌ترین شکل ممکن به قوه مقننه و همکاری محترم، جناب راستینه نماینده مردم شهرکرد می‌تازد و با نگاه تحقیرآمیزی به مردم شریف ایران توهین می‌کند.

وی با بیان اینکه تردیدی ندارم اقدام امثال مصطفوی‌ها به دنبال ضربه فنی کردن دولت رئیسی از همین اول کار هستند، گفت: متأسفانه وزارت ورزش در خواب غفلت فرو رفته و انگار فردی در سایه این وزارتخانه را رهبری می کند. بدتر از غفلت وزارت ورزش، استمرار اقدامات مسأله‌دار صداوسیما در التهاب آفرینی‌های بی مورد و نمک بر زخم مردم پاشیدن است و ظاهرا مدیران تازه کار رسانه ملی از ناشی‌گری جریانات آبان ماه اصفهان درس عبرت نگرفته‌اند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: مجلس از این اهانت‌ها هراسی نداشته و انتظار داریم رئیس و هیأت رئیسه مجلس به اهانت امثال مصطفوی‌ها ورود جدی کرده و ضمن برخورد قانونی با وزارت ورزش، اقدامات اساسی برای خشکاندن فساد در این مجموعه به ویژه فوتبال در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.