Thursday, 6 October , 2022
امروز : پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱ - 11 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 10770
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲ |

ناجا: عامل شهادت سرباز در محل جنایت قصاص شود

  جانشین فرمانده ناجا خواستار قصاص عامل شهادت سرباز وظیفه پلیس پایتخت شد. سردار قاسم رضایی در حاشیه مراسم تشییع پیکر عبدالجبار مختوم‌نژاد سرباز نیروی انتظامی که در درگیری با یکی از اشرار به شهادت رسید، در جمع خبرنگاران گفت: دستگاه قضا حامی نیروی انتظامی است و آنچه مامور پلیس انجام می‌دهد مطالبه قانونی است. […]

ناجا: عامل شهادت سرباز در محل جنایت قصاص شود
 

جانشین فرمانده ناجا خواستار قصاص عامل شهادت سرباز وظیفه پلیس پایتخت شد.

سردار قاسم رضایی در حاشیه مراسم تشییع پیکر عبدالجبار مختوم‌نژاد سرباز نیروی انتظامی که در درگیری با یکی از اشرار به شهادت رسید، در جمع خبرنگاران گفت: دستگاه قضا حامی نیروی انتظامی است و آنچه مامور پلیس انجام می‌دهد مطالبه قانونی است. همین قانون اجازه نمی‌دهد که فردی بخواهد حین ماموریت یک پلیس، به مامور او تعرضی کند. اما متاسفانه افرادی هستند که مفهوم و عمق قانون را درک نمی‌کنند.

وی با اشاره به شهادت این سرباز پلیس گفت: یک شرور سرباز ما را به شهادت رساند و انتظار و مطالبه قانونی مردم این است که اگر فردی به مامور پلیس تعدی یا تعرضی کرد، قانون در موردش اجرا شود و اگر به یک مامور حین وظیفه تعرض شد، قاطع و محکم با فردی تعدی‌گر برخورد شود.

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه نباید از این اتفاقات عبور کرد، اظهارکرد: قانون، نحوه برخورد با قانون‌شکنان را تعیین کرده و باید بر اساس همان و با سرعت‌العمل با قاتل شهید مختوم‌نژاد برخورد شود. خواسته ما قصاص مجرم در همان محل جنایت است.

رضایی درباره تجهیز ماموران و سربازان نیروی انتظامی به تجهیزات گفت: ماموران ما امروز در حد مطلوب از تجهیزات استفاده می‌کنند اما به طور مثال در مورد شهادت این سرباز، قاتل از تیزی استفاده و از ترحم مامور مبنی بر رعایت حقوق شهروندی سوءاستفاده کرد که این موضوع به دلیل کمبود تجهیزات نیست.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی‌ ماموریتی گسترده و سنگین دارد. امکانات موجود تناسبی با این ماموریت گسترده و وسیع ندارد که باید در کلان به آن رسیدگی شود.

 


 

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.