Sunday, 3 July , 2022
امروز : یکشنبه, ۱۲ تیر , ۱۴۰۱ - 4 ذو الحجة 1443
شناسه خبر : 15294
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰:۱۹ |
دونالد ترامپ

می‌خواستم بگرام را به خاطر چین نگه دارم، پایگاه‌های دیگر را بمباران کنم

دونالد ترامپ مدعی شد، زمانی که درباره خروج آمریکا از افغانستان برنامه ریزی می‌کرد، می‌خواست به خاطر نزدیکی پایگاه بگرام به تاسیسات اتمی چین، آن را همچنان تحت کنترل ایالات متحده نگاه دارد. دونالد ترامپ گفت: تصمیم گرفتم پس از ۲۱ سال نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج کنم چون دیگر کافی بود. تعداد نیروها […]

می‌خواستم بگرام را به خاطر چین نگه دارم، پایگاه‌های دیگر را بمباران کنم

دونالد ترامپ مدعی شد، زمانی که درباره خروج آمریکا از افغانستان برنامه ریزی می‌کرد، می‌خواست به خاطر نزدیکی پایگاه بگرام به تاسیسات اتمی چین، آن را همچنان تحت کنترل ایالات متحده نگاه دارد.

دونالد ترامپ گفت: تصمیم گرفتم پس از ۲۱ سال نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج کنم چون دیگر کافی بود. تعداد نیروها را به ۲۵۰۰ نفر کاهش دادم و می‌خواستم پایگاه هوایی بگرام را به خاطر چین و نه افغانستان تحت کنترل آمریکا حفظ کنم. چون این پایگاه فقط یک ساعت با تاسیسات اتمی چین فاصله دارد و چون این دقیقا همانجایی است که چینی‌ها در آن تسلیحات اتمی می‌سازند.

رئیس جمهور سابق آمریکا همچنین ادعا میکند، چون اکنون این پایگاه هوایی خارج از کنترل آمریکاست، چین می‌خواهد کنترل آن را به دست بگیرد.

دونالد ترامپ همچنین گفت، نحوه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان که در زمان ریاست جمهوری جو بایدن انجام شد، شرم‌آورترین لحظه در تاریخ آمریکا محسوب می‌شود.

ترامپ ادامه داد، او می‌خواسته بقیه پایگاه های آمریکایی در افغانستان را بمباران کند تا نشود از آنها پس از خروج نیروهای آمریکایی استفاده شود.

رئیس جمهور سابق آمریکا به ویژه ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور را مورد انتقاد قرار داد که یک سری از تجهیزات نظامی را در افغانستان و در جریان خروج از این کشور بر جای گذاشت.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.