Monday, 8 August , 2022
امروز : دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱ - 11 محرم 1444
شناسه خبر : 9414
  پرینتخانه » اخبار روز, فرهنگ و هنر تاریخ انتشار : ۰۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱:۳۷ |

معرفی فیلم اختتامیه کن

  جشنواره فیلم کن ۲۰۲۱ اعلام کرد با نمایش یک فیلم جاسوسی ماجراجویانه این دوره خود را به پایان می‌برد. فیلم جاسوسی فرانسوی «اواس‌اس ۱۱۷: از آفریقا با عشق» ساخته نیکلاس بودِس با بازی ژان دوژاردن به عنوان فیلم اختتامیه جشنواره فیلم کن ۲۰۲۱ انتخاب شد. این فیلم که ۱۷ جولای (۲۶ تیر) در روز […]

معرفی فیلم اختتامیه کن
 

جشنواره فیلم کن ۲۰۲۱ اعلام کرد با نمایش یک فیلم جاسوسی ماجراجویانه این دوره خود را به پایان می‌برد.

فیلم جاسوسی فرانسوی «اواس‌اس ۱۱۷: از آفریقا با عشق» ساخته نیکلاس بودِس با بازی ژان دوژاردن به عنوان فیلم اختتامیه جشنواره فیلم کن ۲۰۲۱ انتخاب شد.

این فیلم که ۱۷ جولای (۲۶ تیر) در روز پایانی جشنواره برای نخستین بار روی پرده می‌رود سومین قسمت از یک مجموعه فیلم جاسوسی اقتباسی است و به عنوان «اکران نهایی» جشنواره از آن یاد شده نه مثل همیشه «فیلم اختتامیه».

بودس نویسنده / کارگردان فرانسوی و فیلمساز برنده جایزه سزار سال ۲۰۱۹ با فیلم رمانتیک کمدی «اوقات خوب» که با موضوع سفر در زمان ساخته شده بود، در جشنواره کن و در بخش خارج از رقابتی حضور داشت.

«اواس‌اس ۱۷۷: از آفریقا با عشق» قرار بود ماه فوریه در فرانسه روی پرده‌ها برود اما به دلیل ادامه شیوع کرونا به تعویق افتاد. این فیلم قرار است بعد از نمایش در کن و از ۴ آگوست امسال روی پرده سینماهای فرانسه برود.

دوژاردن در این فیلم بار دیگر در نقش یک مامور مخفی نادرست از نظر سیاسی بازی کرده که این بار یک مامور مخفی جوان به عنوان همکار و رقیب همراهش است. نقش این همکار را پی‌یر نینی بازی می‌کند.

این مجموعه پرطرفدار فرانسوی ابتدا توسط میشل آزانویسوس کارگردان برنده اسکار برای «آرتیست» با اقتباس از رمان‌های جاسوسی پرفروش دهه ۱۹۵۰ و ۶۰ نوشته نویسنده فقید فرانسوی ژان بروس ساخته شد.

آزانویسوس دو فیلم اول از این مجموعه را ساخت که با عنوان «اواس‌اس ۱۷۷: قاهره، آشیانه جاسوسان» در سال ۲۰۰۶ و «اواس‌اس ۱۱۷: ریو جواب نمی‌دهد» در سال ۲۰۰۹ ساخته و در فرانسه با اقبال زیادی روبه رو شدند.

داستانی که بودس سازنده آن است در سال ۱۹۸۱ می‌گذرد و درباره ماموریتی در آفریقاست که به رییس جمهوری یک کشور آفریقایی کمک می‌کند تا از حمله شورشیانی که مخفیانه توسط همسر وی هدایت می‌شود، نجات یابد.

کن همچنین اعلام کرد از این پس از عبارت «نمایش نهایی» به جای «فیلم اختتامیه» استفاده می‌کند تا سنت دیرینه آخرین نمایش‌های پراقبال آخرین روز جشنواره را یادآور شود.

هفتاد و چهارمین دوره جشنواره فیلم کن از ۶ تا ۱۷ جولای (۱۵ تا ۲۶ تیر) برگزار می‌شود. این دوره کار خود را با نمایش «آنت» ساخته لئوس کاراکس آغاز می‌کند.


برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.