Sunday, 22 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ - 21 شوال 1443
شناسه خبر : 17173
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷ |

مرگ ۵ کودک در آذربایجان غربی بر اثر اومیکرون

دبیر قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا در آذربایجان غربی گفت: در هفته اخیر ۵ کودک زیر ۵ سال استان در اثر ابتلا به کرونا و شدت آن فوت شده اند. دکتر جلیل موسوی افزود: از بین ۵ کودک فوت شده، ۴ نفر از کودکان زیر یک سال و یک نفر سه ساله بودند. وی ضمن […]

مرگ ۵ کودک در آذربایجان غربی بر اثر اومیکرون

دبیر قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا در آذربایجان غربی گفت: در هفته اخیر ۵ کودک زیر ۵ سال استان در اثر ابتلا به کرونا و شدت آن فوت شده اند.

دکتر جلیل موسوی افزود: از بین ۵ کودک فوت شده، ۴ نفر از کودکان زیر یک سال و یک نفر سه ساله بودند.

وی ضمن تاکید بر گستردگی، شیوع و انتشار بسیار بالا امیکرون اظهار کرد: میزان انتشار و مسری بودن اومیکرون بسیار بالا است، گرفتاری ها خوشه ای و خانوادگی است، و در مدت ٢۴ ساعت تمام اعضا خانواده گرفتار می شوند گرچه درصد قابل توجهی بدون علامت باشند. 

موسوی بابیان اینکه امیکرون برخلاف بتا و دلتا؛ نوزاد و خردسال و بزرگسال، پیر و جوان، شهری و روستایی، زن و مرد، فقیر و غنی نمیشناسد و همه را گرفتار می کند، گفت: ابتلا کودکان در موج ششم با امیکرون بسیار بالا و گسترده است گرچه بالای ٩٠ درصد بی علامت، کم علامت و خفیف است اما درصد محدود ( که در کل با عنایت به گستردگی قابل توجه است) بستری و فوت خواهند شد. 

این متخصص عفونی یادآور شد: در این موج بیشتر مراقب کودکانمان باشیم و با سهل انگاری جان آنها را به خطر نیندازیم و با وجود هر گونه علائم هشداردهنده در اولین فرصت به مراکز درمانی  معتبر مراجعه کنیم و با عنایت به شروع واکسیناسیون ۵ سال به بالا فرصت را از دست دهیم و در اولین فرصت ممکن کودکانمان را واکسینه کنیم. 

وی افزود: قرنطینه ی ۵ روزه را رعایت کنیم و بعد از ۵ روز نیز با رعایت شیوه نامه ها و زدن ماسک به قطع زنجیره انتقال کمک کنیم. 

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.