Sunday, 22 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ - 21 شوال 1443
شناسه خبر : 17267
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۰ |

مردم ایران امسال چقدر صدقه دادند؟

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: در ۹ ماهه سال جاری ۴۳۴ میلیارد تومان صدقه مردمی، جمع‌آوری و در امور معیشتی نیازمندان هزینه شده است. حبیب‌الله آسوده با تشریح عملکرد کمیته امداد در جذب صدقات مردمی، افزود: در ۹ ماهه سال جاری ۴۳۴ میلیارد تومان صدقه جمع‌آوری شده است. وی ادامه داد: از این […]

مردم ایران امسال چقدر صدقه دادند؟

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: در ۹ ماهه سال جاری ۴۳۴ میلیارد تومان صدقه مردمی، جمع‌آوری و در امور معیشتی نیازمندان هزینه شده است.

حبیب‌الله آسوده با تشریح عملکرد کمیته امداد در جذب صدقات مردمی، افزود: در ۹ ماهه سال جاری ۴۳۴ میلیارد تومان صدقه جمع‌آوری شده است.

وی ادامه داد: از این میزان حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق‌های خانگی و ۸۰ میلیارد تومان از محل کمک‌های خیران به مراکز نیکوکاری جذب شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خاطرنشان کرد: میزان صدقات مردمی کمیته امداد در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد افزایش داشته است.

آسوده با بیان اینکه دو میلیون و ۲۴۷ هزار خانوار در قالب پنج میلیون نفر تحت پوشش حمایت‌های کمیته امداد قرار دارند، تصریح کرد: صدقات جمع‌آوری شده در کمیته امداد در امور معیشتی، تامین جهیزیه و لوازم ضروری زندگی، امور تحصیلی و درمان خانواده‌های تحت حمایت هزینه می‌شود.

وی در ادامه با تقدیر از کمک‌های خیران و مردم نیکوکار اضافه کرد: حدود ۲۳ درصد از صدقه دریافتی به صورت کمک‌های موردی به مددجویان پرداخت شده و ۱۸ درصد نیز صرف کمک به ازدواج نیازمندان شده است. همچنین ۲۲ درصد در امور تعمیر، احداث و تکمیل مسکن و ۹ درصد نیز در امور درمان خانواده‌های تحت حمایت مصرف شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: حدود ۹ درصد صدقه دریافتی برای کمک هزینه تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان هزینه شده و مابقی در اموری همچون تامین لوازم ضروری زندگی، بیماران صعب‌العلاج، کاریابی و آموزش مهارت‌های اشتغال، خدمات حقوقی، برنامه‌های فرهنگی و… به کار رفته اشت.


برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.