Wednesday, 18 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱ - 17 شوال 1443
شناسه خبر : 17843
  پرینتخانه » جامعه, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ - ۶:۲۵ |

مدیرعامل دخانیات: ۲۰۰۰۰خانواده کشاورز به کمتر از ۲۰۰۰ رسیده

مدیرعامل شرکت دخانیات گفت: مافیا مانع حمایت ما از توتون کاران و تنباکوکاران است اما ما از این بخش حمایت ویژه خواهیم. محمد شیخان امروز در مراسم رونمایی از بسته حمایتی شرکت دخانیات از کشتکاران توتون و تنباکو اظهار کرد: توتون کاران و تنباکوکاران عضو خانواده دخانیات بوده‌اند پس چه اتفاقی افتاد که جدا شدند؟ […]

مدیرعامل دخانیات: ۲۰۰۰۰خانواده کشاورز به کمتر از ۲۰۰۰ رسیده

مدیرعامل شرکت دخانیات گفت: مافیا مانع حمایت ما از توتون کاران و تنباکوکاران است اما ما از این بخش حمایت ویژه خواهیم.

محمد شیخان امروز در مراسم رونمایی از بسته حمایتی شرکت دخانیات از کشتکاران توتون و تنباکو اظهار کرد: توتون کاران و تنباکوکاران عضو خانواده دخانیات بوده‌اند پس چه اتفاقی افتاد که جدا شدند؟ سه تفکری وارد کشور شد که با ریل گذاری غلط و طرح فریب، بنگاههایی را وارد کشور کرد و آنها فهمیدند که قدرت شرکت دخانیات کجاست و به آن ضربه زدند.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران افزود: سال ۸۱ دو شرکت بزرگ سیگار به کشور وارد شدند و امروز بیش از ۷۵ درصد از سهم بازار سیگار را در اختیار دارند. در واقع این شرکت‌ها نه تنها بازار را تسخیر کرده‌اند بلکه کشت تنباکو و توتون را تاراج کردند تا واردات داشته باشند.

وی با بیان اینکه صحنه رقابت بسیار پیچیده است گفت: ما با این مافیا مبارزه خواهیم کرد؛ اقتصاد کشور در ناکارآمدی، نفوذ و تحریم گرفتار شده است. ما تحریم داخلی، ناکارآمدی و نفوذ را می‌شکنیم.

شیخان گفت: ۲۰ هزار خانواده کشاورز به کمتر از دو هزار رسیده است چگونه توقع بازگشت برکت به این صنعت را دارید؟

وی با بیان اینکه تغییر وضع موجود سخت است زیرا عقب افتادگی‌های زیادی داریم اظهار کرد: فرصت‌های زیادی را از دست دادیم و صحنه را به دیگران واگذار کردیم اما حالا باید صحنه را باز پس گیری کنیم.

وی گفت: در تنباکو و توتون ظرفیت صادراتی داریم اما به این حوزه توجهی نشده است. در چند سال گذشته هیچ تغییر قیمتی نداشتیم. از این رو برنامه داریم که سطوح قیمتی خرید گیاهان دخانی را در سال آینده افزایش دهیم و این افزایش از ۶۰ تا ۱۰۰ درصد به نفع کشاورز خواهد بود البته خرید تضمینی نیز انجام خواهیم داد.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران گفت: کسانی که از واردات توتون و تنباکو نفع می‌برند مانع حمایت ما از این صنعت هستند. اما ما به صورت جدی از این حوزه حمایت خواهیم کرد و البته تاکید داریم که حوزه کشاورزی با تکنولوژی پیوند بخورد و تمام فرایندها به صورت مکانیزه دنبال شود تا کیفیت نیز افزایش یابد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.