Sunday, 28 November , 2021
امروز : یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰ - 23 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 2366
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۶:۵۱ |

مخالفت مجلس با پیشنهاد نماینده خرم آباد درباره التزام به ولایت فقیه

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهادی در مورد تعیین نحوه اعتقاد کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری به ولایت فقیه مخالفت کردند. مهرداد ویس کرمی نماینده خرم‌آباد در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزییات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری، پیشنهادی را در اصلاح ماده ۲ این طرح مطرح کرد […]

مخالفت مجلس با پیشنهاد نماینده خرم آباد درباره التزام به ولایت فقیه
 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهادی در مورد تعیین نحوه اعتقاد کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری به ولایت فقیه مخالفت کردند.

مهرداد ویس کرمی نماینده خرم‌آباد در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزییات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری، پیشنهادی را در اصلاح ماده ۲ این طرح مطرح کرد که اشتهار به ثبات در اعتقاد به امامت و ولایت و التزام عملی به آن در گفتار، نوشتار و رفتار سیاسی به عنوان معیارهای رجال مذهبی پیش‌بینی شود.

وی ادامه داد: خیلی‌ها در این باره می‌گویند به دلیل این‌که ولایت فقیه در قانون اساسی آمده آن را قبول داریم اما این اعتقاد نیست بلکه از سر اجبار است.

نماینده خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی اضافه‌ کرد: عقیده یک بحث درونی است و قابل سنجش نیست، لذا ما التزام عملی آوردیم که سنجش‌پذیر باشد.

در ادامه پیشنهاد به رای مجلس شورای اسلامی گذاشته شد که نمایندگان با آن مخالفت کردند.

در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، اعتقاد و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه به عنوان یکی از معیارهای رجال مذهبی پیش بینی شده است.

 


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.