Saturday, 18 September , 2021
امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰ - 11 صفر 1443
شناسه خبر : 5648
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۰۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۷ |

محکومیت رئیس جمهور برزیل به علت مردسالاری

  دادگاهی سائوپائولو در برزیل ژاییر بولسانارو، رئیس جمهوری این کشور را به دلیل حرف‌های تحقیرآمیز و مردسالارانه به یک خبرنگار زن به پرداخت جریمه محکوم کرد. بر اساس رونوشت حکمی که به دست خبرگزاری فرانسه رسیده، قاضی در رای خود اورده است که رئیس جمهوری برزیل با حرف‌های خود «حیثت شاکی را خدشه‌دار کرده […]

محکومیت رئیس جمهور برزیل به علت مردسالاری
 

دادگاهی سائوپائولو در برزیل ژاییر بولسانارو، رئیس جمهوری این کشور را به دلیل حرف‌های تحقیرآمیز و مردسالارانه به یک خبرنگار زن به پرداخت جریمه محکوم کرد.

بر اساس رونوشت حکمی که به دست خبرگزاری فرانسه رسیده، قاضی در رای خود اورده است که رئیس جمهوری برزیل با حرف‌های خود «حیثت شاکی را خدشه‌دار کرده موجب خسارت معنوی» شده است.

به موجب این حکم بولسونارو به پرداخت معادل ۳ هزار یورو محکوم شده است. با این وجود می‌تواند تقاضای تجدید نظر کند.

اختلاف میان رئیس جمهوری راست افراطی برزیل با پاتریسیا کاپوس ملو، خبرنگار زن که از وی شکایت کرده به فوریه سال ۲۰۲۰ باز می‌گردد.

بولسونارو این خبرنگار را متهم کرده بود که در ازای دریافت اطلاعات با منبع خود «خوابیده است.»

کامپوس ملو در آن زمان درباره نقش یک گروه در واتس‌اپ که در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ برزیل علیه حزب کارگران، گروه رقیب بولسونارو مطلب می‌نوشت تحقیق می‌کرد.

پیش‌تر نیز این خبرنگار توانسته بود در دعوای قضایی دیگری علیه ادواردو بولسونارو، پسر رئیس جمهوری برزیل پیروز شود.

بولسوناروی پسر در ویدئویی گفته بود که این خبرنگار با «اغوای کارمند یک شرکت بازریابی دیجیتال» توانسته به اطلاعات دست پیدا کند.

بر اساس گزارش فدراسیون ملی خبرنگاران برزیل تنها در سال ۲۰۲۰ میلادی ۴۲۸ مورد توهین، افترا، حمله فیزیکی و کلامی و تحقیر علیه خبرنگاران در این کشور انجام شده که رئیس جمهوری برزیل با ۴۰ درصد از این حملات مرتبط بوده است.

 

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.