Saturday, 28 May , 2022
امروز : شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱ - 27 شوال 1443
شناسه خبر : 16686
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۹:۲۸ |

محاکمه وزیر کشور پیشین فنلاند به اتهام توهین به همجنس‌گرایان

وزیر کشور پیشین فنلاند در دادگاهی به اتهام «اظهارات نفرت پراکنانه» علیه همجنس‌گرایان محاکمه شد. پاپوی راسانن، در سال ۲۰۱۹ در حساب توییتری خود جملاتی را از انجیل، کتاب مقدس مسیحیان منتشر کرده بود که گروه‌های حامی همجنس‌گرایان آن‌را توهین و تحقیر آمیز دانسته‌اند. او همچنین در یک اظهار نظر دیگر، همجنس‌گرایی را یک «اختلال […]

محاکمه وزیر کشور پیشین فنلاند به اتهام توهین به همجنس‌گرایان

وزیر کشور پیشین فنلاند در دادگاهی به اتهام «اظهارات نفرت پراکنانه» علیه همجنس‌گرایان محاکمه شد.

پاپوی راسانن، در سال ۲۰۱۹ در حساب توییتری خود جملاتی را از انجیل، کتاب مقدس مسیحیان منتشر کرده بود که گروه‌های حامی همجنس‌گرایان آن‌را توهین و تحقیر آمیز دانسته‌اند. او همچنین در یک اظهار نظر دیگر، همجنس‌گرایی را یک «اختلال رشد روانی جنسی» توصیف کرده و افراد همجنس‌گرا را «ناکارآمد» خوانده بود.

راسانن اما این اتهامات را کرده و می‌گوید از از حرف‌هایی که مطرح کرده پشیمان نیست.

اتهامات او در واقع مربوط به اظهاراتی است که او در سه نوبت مختلف انجام داده است. یک بار در مقاله‌ای که به نام او منتشر شده، دیگری در یک مصاحبه رادیویی و در نهایت توییتی که او از کتاب مقدس به اشتراک گذاشته است. او در توییت خود تصویری را منتشر کرده که در آن گفته‌هایی از کتاب مقدس دیده می‌شود که بر اساس آن همجنس‌گرایی اعمالی شرم آور توصیه شده است.

این سیاستمدار که از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ وزیر کشور فنلاند بود، روز دوشنبه ۲۴ ژانویه در حالی که انجیلی در دست داشت به دادگاه آمد و گفت که به دفاع از آزادی بیان و مذهب افتخار می‌کند. او همچنین در ادامه گفت: «امیدوارم امروز روشن شود که من قصد توهین به هیچ گروهی از مردم را نداشته‌ام، اما موضوعی که من مطرح کردم برای نجات مردم در زندگی ابدی و جاویدان اهمیت دارد.»

با این حال دادستان‌ها می‌گویند که اظهارات خانم راسانن برابری و همچنین حیثیت همجنس‌گرایان را نقض می‌کند و بنابراین از مسئله آزادی بیان و مذهب فراتر می‌رود.

در دادگاه دادستان‌ها استدلال کردند که این پرونده باید بر اساس سیستم حقوقی سکولار پیش رود نه نوشته‌های کتاب مقدس. در صورتی که اتهامات وارده به این سیاستمدار اثبات شود، او به مجازات زندان محکوم خواهد شد. با این حال برخی از دادستان‌ها گفته‌اند که ممکن است او با پرداخت جریمه نقدی، از مجازات حبس رهایی یابد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.