Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3186
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱ |
رهبر کره شمالی

مانع توسعه انقلابی ما امریکا است

  رهبر کره شمالی در سخنرانی جدید خود گفت، فعالیت‌های کشورش باید بر غلبه و به زانو درآوردن آمریکا متمرکز باشد. کیم جونگ اون از ملت این کشور درخواست کرد تمرکز خود را بر روی به زانو درآوردن آمریکا قرار دهند. کیم در جلسه حزب حاکم گفت: «فعالیت‌های ما در زمینه سیاست خارجی باید بر […]

مانع توسعه انقلابی ما امریکا است
 

رهبر کره شمالی در سخنرانی جدید خود گفت، فعالیت‌های کشورش باید بر غلبه و به زانو درآوردن آمریکا متمرکز باشد.

کیم جونگ اون از ملت این کشور درخواست کرد تمرکز خود را بر روی به زانو درآوردن آمریکا قرار دهند.

کیم در جلسه حزب حاکم گفت: «فعالیت‌های ما در زمینه سیاست خارجی باید بر دشمن بزرگمان و مانع بنیادین توسعه انقلابی ما، ایالات متحده، متمرکز باشد».

رهبر کره شمالی که برای اولین بار از زمان فوت پدرش با لباس فرم نظامی در برابر دوربین‌ها قرار گرفته بود گفت: «تلاش ما بر غلبه و به زانو درآوردن آن‌ها متمرکز خواهد بود».

کیم تأکید کرد صرف نظر از اینکه چه کسی در کاخ سفید بر سر کار است «ماهیت حقیقی آمریکا و سیاست‌های بنیادین آن در قبال کره شمالی هرگز تغییر نمی‌کند».

خبرگزاری «آسوشیتد پرس» به نقل از خبرگزاری کره شمالی که اخیراً بخش جدیدی از سخنان کیم را منتشر کرده است نوشت، رهبر کره شمالی در این سخنرانی سیستم‌های تسلیحاتی تحت توسعه در این کشور را لیست کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به موشک‌های دارای کلاهک جنگی چندگانه، زیردریایی‌های دارای قابلیت شلیک موشک‌های اتمی و موشک‌های دوربرد با سوخت جامد اشاره کرد.

این سخنرانی کیم در حالی انجام می‌شود که «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا که از ده روز دیگر وارد کاخ سفید می‌شود، اتخاذ مواضع سرسختانه‌تر علیه کره شمالی را وعده داده است.

بایدن در مناظرات انتخاباتی، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را به خاطر «رفیق خوب» نامیدن «قلدرهایی» مانند کیم مورد سرزنش قرار داده و گفته بود «اگر او (کیم) با کنار گذاشتن قابلیت‌های اتمی‌اش موافقت کند، با وی دیدار خواهد کرد».

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.