Wednesday, 18 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱ - 17 شوال 1443
شناسه خبر : 18028
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, حمله روسیه به اوکراین, سیاست تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵ |
رهبر اپوزیسیون در تبعید بلاروس

لوکاشنکو کنترل بلاروس را به روسیه سپرده است

رهبر اپوزیسیون در تبعید بلاروس معتقد است که الکساندر لوکاشنکو، یکی از متحدان ولادیمیر پوتین در جریان حمله روسیه به اوکراین به طرز موثری کنترل کشورش بلاروس را به کرملین واگذار کرده است. الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس درخصوص اینکه “نیروهای کشورش در حال انجام عملیات در اوکراین هستند” و یا اینکه در حمله روسیه […]

لوکاشنکو کنترل بلاروس را به روسیه سپرده است

رهبر اپوزیسیون در تبعید بلاروس معتقد است که الکساندر لوکاشنکو، یکی از متحدان ولادیمیر پوتین در جریان حمله روسیه به اوکراین به طرز موثری کنترل کشورش بلاروس را به کرملین واگذار کرده است.

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس درخصوص اینکه “نیروهای کشورش در حال انجام عملیات در اوکراین هستند” و یا اینکه در حمله روسیه به اوکراین “قصد و برنامه‌ای مبنی بر شرکت در جنگ و حمایت از طرف روسی” را دارد، رد می‌کند.

اما «سوتلانا تیخانوفسکایا»، رهبر اپوزیسیون در تبعید بلاروس در مصاحبه‌ای با روزنامه گاردین گفت که ارتش بلاروس در حال حاضر به طور “غیرمستقیم” تحت کنترل کرملین است.

این رهبر اپوزیسیون بلاروس عنوان داشت: به نظر می‌رسد که لوکاشنکو ارتش ما (بلاروس) را دیگر کنترل نمی‌کند، تنها چیزی که او کنترل می‌کند، “سرکوب” علیه مردم بلاروس است. ما شاهد نشانه‌هایی از “اشغال نظامی بلاروس” هستیم.

یک جلسه دفاعی آمریکا هفته پیش درخصوص اینکه “استقرار نیروهای بلاروسی در داخل اوکراین می‌تواند قریب‌الوقوع باشد”، ترس و وحشت را برانگیخت؛ اقدامی که خود می‌تواند به شدت‌گیری و افزایش جنگ کنونی کمک کند. همچنین، تصاویری درخصوص افزایش نیروهای نظامی بلاروس در نزدیکی مرز اوکراین در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای داشته است.

سوتلانا تیخانوفسکایا گفت که هدف ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه  این است که “دست‌های سربازان بلاروسی را به خون آغشته” و “رژیم لوکاشنکو” را به جنگ وصل کند و این کشور را به یک “هم‌دست” تبدیل کند. وی از نیروهای بلاروسی می‌خواهد که از جنگ در اوکراین پرهیز کنند و از “دستورات جنایتکارانه” پیروی نکنند.

تیخانوفسکایا اظهار کرد: تلاش می‌کنیم تا نیروهای بلاروسی را از شرکت در جنگ منصرف کنیم. ما با مادران سربازان در حال گفت‌وگو هستیم تا مانع فرزندان خود شوند و اجازه ندهند آن‌ها به جنگ بروند.

وی افزود: اگر پوتین فردا بخواهد کنترل تمام بلاروس را بگیرد، قادر است این کار را انجام دهد. از آن‌جایی که پوتین می‌خواهد، فعالیت‌های سیاسی به سربازها و نیروهای روسی این اجازه را می‌دهد که از خاک بلاروس استفاده کنند. لوکاشنکو عروسک خیمه شب بازی است و پوتین از طریق او بلاروس را کنترل می‌کند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.