Tuesday, 24 May , 2022
امروز : سه شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۱ - 23 شوال 1443
شناسه خبر : 18222
  پرینتخانه » اخبار روز, حمله روسیه به اوکراین, سیاست تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۲:۴۴ |

لوکاشنکو: زلنسکی یا پیمان صلح امضا کند یا سند تسلیم

آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس گفت، اگر ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین معاهده صلح با روسیه را امضا نکند، مجبور خواهد شد سند تسلیم را امضا کند. لوکاشنکو گفت: ” من با اطمینان می دانم که روسیه به اوکراین یک نسخه کاملا قابل قبول از توافقنامه را پیشنهاد می‌کند.  امروز هنوز هم امکان توافق اوکراین […]

لوکاشنکو: زلنسکی یا پیمان صلح امضا کند یا سند تسلیم

آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس گفت، اگر ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین معاهده صلح با روسیه را امضا نکند، مجبور خواهد شد سند تسلیم را امضا کند.

لوکاشنکو گفت: ” من با اطمینان می دانم که روسیه به اوکراین یک نسخه کاملا قابل قبول از توافقنامه را پیشنهاد می‌کند.  امروز هنوز هم امکان توافق اوکراین و روسیه و اینکه ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین چنین توافقی را با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امضا کند وجود دارد.”

او تاکید کرد: اگر زلنسکی این کار را نکند، باور کنید باید ظرف مدت کوتاهی یک سند تسلیم را امضا کند.

رئیس جمهور بلاروس خاطر نشان کرد: “من عملاً متقاعد شده‌ام ما مجبور نیستیم با اوکراین وارد جنگ شویم. غرب در کشاندن ما به این جنگ موفق نخواهد بود. در حالی که امروز آمریکایی‌ها به همراه شرکایشان ما را به این جنگ سوق می‌دهند، ما آنقدر باهوش هستیم که به این جنگ کشیده نشویم.”

لوکاشنکو تاکید کرد: ” هفته گذشته اوکراین دو موشک Tochka-U  را به سمت خاک بلاروس شلیک کرد. خوشبختانه ما موفق شدیم آنها را ساقط کنیم. بنابراین اگر آنها دائما ما را تحریک کنند، ما مجبور خواهیم شد به آنها پاسخ دهیم.”

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.