Tuesday, 18 January , 2022
امروز : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰ - 15 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3159
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹ |
هشدار مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی

فقط چند هفته برای احیای برجام فرصت داریم

  رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی هشدار داد که تنها چند هفته برای احیای توافق هسته ای ایران با قدرت های جهانی فرصت باقی مانده است. مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها» که ماه گذشته به تصویب مجلس ایران رسید گفت: «باید […]

فقط چند هفته برای احیای برجام فرصت داریم
 

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی هشدار داد که تنها چند هفته برای احیای توافق هسته ای ایران با قدرت های جهانی فرصت باقی مانده است.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها» که ماه گذشته به تصویب مجلس ایران رسید گفت: «باید آن را جدی بگیرم زیرا قانون است.» مجلس ایران در این مصوبه دولت را موظف کرده است تا در صورت عدم اجرای تعهدات طرف های دیگر برجام پس از دو ماه از زمان تصویب این قانون به نظارت های آژانس بین المللی انرژی اتمی که فراتر از پروتکل الحاقی و براساس برجام به اجرا در می آید خاتمه دهد.

مجلس ایران طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها» را روز ۱۲ آذر تصویب کرد. در این مصوبه همچنین آمده که دولت ایران موظف است پس از گذشت سه ماه از زمان تصویب این قانون در صورت عادی نشدن روابط بانکی با اروپا و روند خرید نفت از سوی طرف های باقی مانده در برجام اجرای پروتکل الحاقی را متوقف کند.

احمد امیری فراهانی، عضو هیات رئیسه مجلس ایران پیش از این گفته بود که دولت جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا یک ماه برای لغو تحریم ها وقت خواهد شد در غیر این صورت تهران روز سوم اسفند «قطعا» بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی را اخراج خواهد کرد.

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز ۲۰ ژانویه (اول بهمن) رسما به عنوان رئیس جمهوری آمریکا سوگند یاد خواهد کرد.

رافائل گروسی در بخشی از سخنان اخیر خود گفت: «واضح هست که فرصت ما چند ماهه نیست، فقط چند هفته فرصت داریم.»

 

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.