Friday, 12 August , 2022
امروز : جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱ - 15 محرم 1444
شناسه خبر : 9222
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۰۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹ |

فروش اجباری کالا همراه روغن

  دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: شاهد فروش اجباری برنج خارجی، کیسه فریزر و تن ماهی همراه با روغن از سوی شرکت‌های پخش به بنکداران به‌ صورت قطره‌چکانی هستیم. قاسمعلی حسنی افزود: با فروش اجباری برنج خارجی، کیسه فریزر و تن ماهی همراه با روغن از سوی شرکت‌های پخش به بنکداران  وقتی بنکدار به […]

فروش اجباری کالا همراه روغن
 

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: شاهد فروش اجباری برنج خارجی، کیسه فریزر و تن ماهی همراه با روغن از سوی شرکت‌های پخش به بنکداران به‌ صورت قطره‌چکانی هستیم.

قاسمعلی حسنی افزود: با فروش اجباری برنج خارجی، کیسه فریزر و تن ماهی همراه با روغن از سوی شرکت‌های پخش به بنکداران  وقتی بنکدار به شرکت برای خرید روغن مراجعه کند باید یکی از این کالاها را هم بخرد در غیر این صورت، روغنی تحویل نمی‌دهند.

وی افزود: همین شیوه عرضه روغن هم به‌صورت قطره چکانی در حال انجام است؛ به طوری که هر ۱۵ روز به هر بنکدار حدود۱۰ کارتن روغن مایع تحویل داده می‌شود که این مقدار در کمتر از یک روز توسط بنکدار فروخته می‌شود و بقیه روزها مشتریانی که بنکداری مراجعه می‌کنند دست خالی بازمی‌گردند.

حسنی گفت: وقتی خرده فروش از در بنکداری با دست خالی بازمی گردد، این شائبه برایش ایجاد می‌شود که کمبود تولید و عرضه وجود دارد و این به‌صورت طبیعی به مردم که مصرف کننده نهایی هستند هم منتقل می‌شود.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی تاکید کرد: باید سیاست‌ها عوض شود و بازارها باز شود. مردم دیگر توانایی گرانی بیشتر ندارند.

وی در مورد وضعیت گرانی و کمبود نیز گفت: در حال حاضر در بازار کمبودی نداریم و بازار اشباع شده اما گرانی همچنان برقرار است. از ابتدای سال روغن ۳۵ درصد، شکر ۷۲ درصد، لوازم شوینده ۲۰ درصد و … افزایش قیمت داشته‌اند. اما در بازار قیمت‌ها بالاتر از نرخ‌های مصوب است.

حسنی افزود: به عنوان مثال روغن جامد باید ۹۰ هزار تومان به فروش برسد اما تقریباً ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان گران‌تر فروخته می‌شود. شکر هم در بازار آزاد ۲ هزار تومان گران‌تر فروخته می‌شود.

وی تصریح کرد: شاهد فزونی کالاها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستیم و بازار اشباع شده اما در بنکداری ها همچنان کالا زیاد نیست و با سهمیه‌های کم کالا در اختیار بنکدار قرار می‌گیرد.

حسنی در مورد وضعیت بازار کالاهای خوراکی اظهار کرد: چشم انداز فعلی بازار تا ۲۰ مرداد ماه سکوت، رکود و فقدان مشتری است. انتظار گشایش‌های بین المللی و روی کار آمدن دولت جدید امید برای کاهش قیمت‌ها را افزایش داده است.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.