Sunday, 3 July , 2022
امروز : یکشنبه, ۱۲ تیر , ۱۴۰۱ - 4 ذو الحجة 1443
شناسه خبر : 14238
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, سیاست تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۲ |

فرمانده کل ارتش سودان: کودتا نکردیم؛ اصلاحات بود

  فرمانده کل ارتش سودان اعلام کرد، اقدامات اخیر وی از جمله انحلال شورای حاکمیتی و کابینه کودتای نظامی نیست. عبدالفتاح البرهان، فرمانده کل ارتش سودان گفت: کسی که فکر می‌کند اقداماتی که من انجام دادم کودتاست صادق نیست چراکه ما در قدرت هستیم و اگر کودتایی باشد باید ما نیز تغییر می‌کردیم اما آنچه […]

فرمانده کل ارتش سودان: کودتا نکردیم؛ اصلاحات بود
 

فرمانده کل ارتش سودان اعلام کرد، اقدامات اخیر وی از جمله انحلال شورای حاکمیتی و کابینه کودتای نظامی نیست.

عبدالفتاح البرهان، فرمانده کل ارتش سودان گفت: کسی که فکر می‌کند اقداماتی که من انجام دادم کودتاست صادق نیست چراکه ما در قدرت هستیم و اگر کودتایی باشد باید ما نیز تغییر می‌کردیم اما آنچه اتفاق افتاد اصلاح مسیر و روند انتقالی بود.

وی درباره انتقادات بین المللی از اقدامات اخیرش گفت: من این واکنش‌ها را پیش بینی می‌کردم چراکه بخش عظیمی از رسانه‌ها صادق و امانتدار نیستند. وقایع و حقایقی را منتشر می‌کنند که جهان به آن توجهی ندارد. رسانه‌ها گمراه کننده بودند. بسیاری از حقایق برای کسی که به نقشه سیاسی سودان نگاه می‌کند نامشخص است.

البرهان گفت: دولت عبدالله حمدوک از حل بحران‌ها در کشور ناتوان بود. دور کردن وی از منزلش به دلیل وجود اطلاعاتی درباره تلاش برای هدف قرار دادنش بود.

وی تأکید کرد:‌ دولت در توافق با تشکیل پارلمان و تعیین استانداران و حتی در مهار گروه‌های سیاسی شکست خورد.

البرهان دوشنبه از حالت فوق العاده در کشور و انحلال کابینه و شورای حاکمیتی خبر داد و مسئولان غیرنظامی در قدرت را به توطئه و تحریک علیه ارتش متهم کرد.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.