Thursday, 6 October , 2022
امروز : پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱ - 11 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 21566
  پرینتخانه » حمله روسیه به اوکراین, سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶ |

فرانسه در آستانه قطع کامل واردات گاز از روسیه

وزیر دارایی فرانسه اعلام داشت، دولت این کشور در تدارک برای قطع کامل واردات گازش از روسیه بوده و چنین اتفاقی را محتمل‌ترین سناریو در برنامه‌ریزی‌اش برای آینده می‌داند. فرانسه حدود 17 درصد از گاز خود را با واردات گاز روسیه تامین کرده و به نسبت همسایگانش برای تامین گاز کمتر به روسیه متکی است […]

فرانسه در آستانه قطع کامل واردات گاز از روسیه

وزیر دارایی فرانسه اعلام داشت، دولت این کشور در تدارک برای قطع کامل واردات گازش از روسیه بوده و چنین اتفاقی را محتمل‌ترین سناریو در برنامه‌ریزی‌اش برای آینده می‌داند.

فرانسه حدود 17 درصد از گاز خود را با واردات گاز روسیه تامین کرده و به نسبت همسایگانش برای تامین گاز کمتر به روسیه متکی است اما دولت پاریس مشغول تدوین برنامه‌هایی احتیاطی است.

اقدام فرانسه برای قطع کردن واردات گازش از روسیه در مقطع فعلی از این جهت مساله ساز خواهد بود که فرانسه به جهت جبران کسری به وجود آمده با به کارگیری صنعت تولید برق از انرژی هسته‌ای با توجه به اینکه بسیاری از راکتورهایش هم اکنون از بابت عملیات نگهداری غیرفعال هستند، به زحمت خواهد افتاد.

برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه در اظهاراتی در حاشیه یک کنفرانس اقتصادی و تجاری در جنوب فرانسه بیان داشت:‌ من فکر می‌کنم قطع کامل واردات گاز روسیه توسط ما یک امکان واقعی است…و ما نیاز داریم برای این سناریو آماده شویم.

وی خاطرنشان کرد:‌ نادیده گرفتن این سناریو کاملا غیرمسئولانه خواهد بود.

این در حالی است که در اوایل این کنفرانس او در اظهاراتی اقدام کشورش به قطع کامل واردات گاز از روسیه را “محتمل‌ترین سناریو” توصیف کرد.

لومر عنوان کرد، اولین خط دفاعی این است که خانه‌ها و شرکتها مصرف انرژی را کاهش دهند، سپس ساخت زیرساختهای جدید مثل تاسیساتی که قادر به تبدیل دوباره محموله‌های گاز مایع وارداتی از خارج به گاز باشد، ایجاد شود.

لومر تاکید کرد، دولت فرانسه شرکت به شرکت در حال بررسی این است که ببیند کدام یک از آنها می‌توانند مجبور به کاستن از تولیداتشان به جهت صرفه جویی در انرژی در صورت لزوم شوند.

 


 

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.