Saturday, 25 June , 2022
امروز : شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ - 26 ذو القعدة 1443
شناسه خبر : 13485
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰:۴۷ |
رئیس‌جمهور الجزایر

فرانسه مستعمره بودن الجزایر را فراموش کند

  به دنبال ادامه تنش‌ها میان الجزایر و فرانسه پس از کاهش سهمیه ویزای اختصاص یافته به شهروندان الجزایری، رئیس‌جمهور الجزایر اعلام کرد که فرانسه باید فراموش کند که الجزایر مستعمره آنها بوده است. عبدالمجید تبون رئیس‌جمهور الجزایر در نشست خبری اعلام کرد که بازگشت سفیر این کشور به فرانسه “مشروط به احترام کامل پاریس […]

فرانسه مستعمره بودن الجزایر را فراموش کند
 

به دنبال ادامه تنش‌ها میان الجزایر و فرانسه پس از کاهش سهمیه ویزای اختصاص یافته به شهروندان الجزایری، رئیس‌جمهور الجزایر اعلام کرد که فرانسه باید فراموش کند که الجزایر مستعمره آنها بوده است.

عبدالمجید تبون رئیس‌جمهور الجزایر در نشست خبری اعلام کرد که بازگشت سفیر این کشور به فرانسه “مشروط به احترام کامل پاریس به الجزایر است.”

تبون تصریح کرد: «الجزایر امروز با تکیه بر ارتش، اقتصاد و مردمش یک کشور قدرتمندو قوی است و فرانسه باید فراموش کند که الجزایر مستعمره آنها بوده است».

وی در ادامه به اوضاع داخلی الجزایر اشاره کرد و گفت: «کاهش قدرت خرید شهروندان و افزایش قیمت مواد غذایی زمینه‌های سیاسی دارد و دلالان دشمن اصلی اقتصاد هستند».

تنش‌ها میان دو کشور فرانسه و الجزایر پس از اظهارات محدود کردن ویزای شهروندان الجزایری برای سفر به فرانسه و اظهارات جنجالی امانوئل ماکرون علیه دولت و رئیس جمهور الجزایر بالا گرفت.

روزنامه فرانسوی «لوموند» صحبت‌های ماکرون را منتشر کرد که در آن اظهار داشت همتای الجزایری‌اش، عبدالمجید تبون «در یک رژیم بسیار سخت گیر کرده است».

رئیس جمهور فرانسه همچنین وجود «ملت الجزایر قبل از استعمار فرانسه» را زیر سوال برد و بر لزوم رسیدگی به این موضوع به منظور دستیابی به «آشتی بین مردم» تاکید کرد.

وزارت خارجه الجزایر هم سفیر فرانسه در این کشور را برای اعلام مراتب اعتراض شدید و رسمی کشورش به دلیل تصمیم یکجانبه پاریس درخصوص کاهش سهمیه ویزای اختصاص یافته به شهروندان الجزایری احضار کرد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.