Saturday, 28 May , 2022
امروز : شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱ - 27 شوال 1443
شناسه خبر : 16399
  پرینتخانه » اخبار روز, ورزش تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۵ |

علیرضا دبیر: گرین کارت امریکا را پس دادم و گفتم از کشورتان خوشم نمی‌آید

رییس فدراسیون کشتی در خصوص حواشی اخیر این فدراسیون و ماجرای گرین کارت خود اظهارات جالب توجهی را مطرح کرد. علیرضا دبیر گفت: روز اول وعده دادم انتخابی تیم ملی را جدی می‌گیرم. در المپیک و جهانی هم یک نفر را نمی‌توانید پیدا کنید بگویید بدون انتخابی به تیم ملی رسیده باشد. در کشتی فرنگی […]

علیرضا دبیر: گرین کارت امریکا را پس دادم و گفتم از کشورتان خوشم نمی‌آید

رییس فدراسیون کشتی در خصوص حواشی اخیر این فدراسیون و ماجرای گرین کارت خود اظهارات جالب توجهی را مطرح کرد.

علیرضا دبیر گفت: روز اول وعده دادم انتخابی تیم ملی را جدی می‌گیرم. در المپیک و جهانی هم یک نفر را نمی‌توانید پیدا کنید بگویید بدون انتخابی به تیم ملی رسیده باشد. در کشتی فرنگی هم همینطور. من به گذشته کاری ندارم و به دوره خودم کار دارم. پژمان درستکار از اول چرخه را محکم گرفت و از قهرمانی کشور شروع کرد. چند سال بود این مسابقات به این خوبی برگزار نشده بود. محمد بنا از جام تختی و از مرحله سوم کارش را آغاز می‌کند.

دبیر درباره اتفاقات کشتی آزاد قهرمانی کشور، گفت: من در ایران نبودم و وقتی آمدم متوجه این سر و صداها شدم. فیلم کشتی بذری را به ۸ داور بین‌المللی دادم. ۵ نفر از آن‌ها گفتند فیروزپور برنده است و ۳ نفر گفتند بذری برنده است. به کادر فنی هم گفتم امیدوارم حقی از کسی ضایع نشود و کادر فنی طوری برنامه‌ریزی کند که حقی از کسی خورده نشود. از احمد بذری تشکر می‌کنم و یک بار نشد او اعتراض کند. این بچه یک بار حرف نزد و سعی می‌کنیم از او تجلیل کنیم. او می‌بازد و سکوت می‌کند. اینها موارد قشنگ کشتی است و باید دیده شود.

وی خاطرنشان کرد: از روز اول که به کشتی آمدم یک حرف زدم و اینکه آمدم آبرویم را بگذارم که کشتی بالا برود.

وی ادامه داد: انتخابات کمیسیون ورزشکاران مهندسی شده بود. به آقای صالحی امیری که احترام زیادی برایش قائل هستم گفتم حمید سوریان پرمدال‌ترین ورزشکار و هم نایب رئیس فدراسیون کشتی است و به جا است که یکی از چهار سهمیه انتصابی برای کمیسیون ورزشکاران را به او بدهید که گفت من صد درصد موافقم و حمایت می‌کنم اما او را معرفی نکردند. من هنوز گلایه دارم.

رئیس فدراسیون کشتی اظهار کرد: دوستان می‌گویند علی دبیر باج می‌خواهد. کدام باج؟ اینکه حق کشتی را می‌خواهم باج است؟ دوستان باید حق کشتی را بدهند. اسفند ماه کامل درباره کمیته المپیک و پول دادن‌هایشان صحبت می‌کنم. بودجه قهرمانی را درست ندادند و درباره بودجه‌های متفرقه آنها صحبت می‌کنم. درباره همه اینها صحبت می‌کنم. ما قهرمانان دارای چند مدال، زیاد داشتیم. کشتی روی هم ۳۰۰ یا ۴۰۰ تا مدال جهانی و المپیک دارد. سیروس پور خادم و حاجی طالقانی را چطور برداشتند. می‌خواهند کاری کنند من هم بروم. حرفم این است آیا کشتی بار ورزش را می‌کشد یا نه؟

دبیر ادامه داد: ما نه دنبال دعوا و جنگ نیستیم. درباره کمیته به همین اندازه بسنده می‌کنیم. درباره بودجه و پخش کردن آن به ریز صحبت می‌کنم. ببینم چه کسانی می آیند اسفند ثبت نام کنند؛ آن‌وقت مفصل صحبت می‌کنم.

وی درباره حواشی سفر تیم ملی کشتی به آمریکا گفت: داستان از موضوع حاج قاسم سلیمانی شروع شد. حتماً باز هم از او تعریف می‌کنم. این کار را با من می‌کنند تا ورزشکاران، دیگر حرف نزنند. این دیدار صرفاً یک دیدار دوستانه است. ما واقعاً یک دیدار دوستانه داریم.

رئیس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: کشتی ما از روسیه و آمریکا عقب است و هر چه مسابقه بدهیم به نفع ماست. ما اگر اینجا ببازیم بهتر از این است که در المپیک ببازیم. چرا باید بترسیم؟ متأسفانه اتفاقاتی افتاد که من واقعاً ناراحت شدم. یکسری آدم‌ها دروغ‌هایی را نوشتند مثلاً گفتند من «گرین کارت» آمریکا دارم. آقایان! ما در المپیک سیدنی گرین کارت گرفتیم تا شاید درس بخوانیم. خیلی‌ها در دهه ۷۰ و ۸۰ گرین کارت گرفتند. من هیچوقت هم دنبال نکردم و چند سال پیش هم انصراف دادم. کسی که گرین کارت دارد آیا به سفارت آمریکا می‌رود تا ویزا بگیرد؟ گرین کارت با تابعیت آمریکا که قسم می‌خورند خیلی فرق دارد. من ۷ سال پیش آن را پس دادم اما دوستان دروغ گفتند و نوشتند.

وی سپس تصویری از کپی پاسپورت منتسب به خود را بین خبرنگاران پخش کرد و گفت: آنقدر بی عقل هستند که من را «فیمیل» (زن) نوشتند. دیروز سفارت آمریکا ایمیل زد به فدراسیون که چرا آقای دبیر گرین کارتت را پس دادی و خواستار توضیح شد. همانجا هم از من سوال کردند گفتم از کشورتان خوشم نیامد! از ایرانی‌های آنجا بپرسید آیا آنجا را دوست دارند یا نه. یا می‌گویند من آنجا چه چیزهایی دارم. الان می‌گویم هر چه دارم برای آنها. خیالتان جمع من هیچ چیز در آنجا ندارم.

دبیر افزود: دیروز هم به سفارت آمریکا در دبی و هم فدراسیون آنها نامه نوشتم. یکی از همراهان ما را ۵ ساعت به یک اتاق امن بردند و دیروز به دستگاه‌های امنیتی گزارش دادم. اگر دوستانه است این چه دوستانه برخورد کردن است؟ همین جا اعلام می‌کنم از آمریکا برای حضور در ایران دعوت می‌کنم و ویزایشان را هم در فرودگاه می‌دهیم. ما از این برخورد گلایه داریم.

رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: به دنبال رابطه خوب با همه کشورها هستیم. ما همه رفیق هستیم. از امور خارجه و دستگاه‌های امنیتی می‌خواهم نظر بدهند که آیا این برخورد درست است؟ بد است حسن یزدانی اگر با تیلور کشتی بگیرد؟ اینکه رسانه‌ای مثل فاکس نیوز چنین خبری را بزند، معلوم است نمی‌خواهند این دیدار برگزار شود. من از یکی، دو نفر شکایت کرده‌ام. من آدم آورده‌ام که اسم او را جاسوس می‌گذارم. توهم داشت. برای این آقا کلمه جاسوس را می‌گذارم و هر فدراسیونی که رفته، این کار را می‌کند. ما باید حرفمان را با کارمان بزنیم.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به وزارت ورزش گفت: دوستان می‌گویند ما اختلاف داریم. نه. آقای سجادی قول داده این هفته پول بدهد. ۵۷ روز است که پول نگرفته‌ایم. سجادی رفیق من است و او را دوست دارم. ما زمان زیادی نداریم. الان وقت تمرین بچه‌های ماست. الان وقت حمایت است. نزدیک بازی‌های آسیایی به درد من نمی‌خورد. مخلص وزارت ورزش هم هستیم. ۱۴ میلیارد طلب داریم. اسفند مفصل درباره شرکت توسعه صحبت می‌کنم. امیدوارم وزارت ورزش کمک کند تا در بازی‌های آسیایی، جهانی و المپیک بهترین نتیجه را بگیریم.

دبیر اظهار کرد: ما دنبال تشنج و دعوا نیستیم. اگر حرفی می‌زنم بخاطر این است که نتایج کشتی در ورزش ایران اثر دارد. در المپیک دیدید مسئولان ورزش چطور «له له» مدال می‌زدند و تا کشتی مدال می‌گرفت خوشحال می‌شدند. ما دو سال و نیم فحش خوردیم اما نتایج شیرینی به دست آمد. توانمندی کشتی خیلی بالاست و باید کمک کنند. اسفند صحبت‌های زیادی خواهم داشت.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.