Friday, 12 August , 2022
امروز : جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱ - 15 محرم 1444
شناسه خبر : 9387
  پرینتخانه » جامعه, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰:۵۷ |
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری

طی ۴ سال گذشته، بیش از ۲۰۰۰ نخبه به کشور بازگشته‌اند

  معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نخبه از ۱۰۰ دانشگاه خارجی در ۴ سال گذشته به کشور بازگشته‌اند که عمده آنها در پارک‌های فناوری مشغول شده‌اند. سورنا ستاری در مراسم امضای قرارداد احداث شهرک فناوری در شهرهای جدید پردیس و پرند که در ساختمان دادمان وزارت راه […]

طی ۴ سال گذشته، بیش از ۲۰۰۰ نخبه به کشور بازگشته‌اند
 

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نخبه از ۱۰۰ دانشگاه خارجی در ۴ سال گذشته به کشور بازگشته‌اند که عمده آنها در پارک‌های فناوری مشغول شده‌اند.

سورنا ستاری در مراسم امضای قرارداد احداث شهرک فناوری در شهرهای جدید پردیس و پرند که در ساختمان دادمان وزارت راه برگزار شد، با بیان اینکه پارک فناوری پردیس بزرگترین پارک علم و فناوری منطقه است، افزود: ۱۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پارک‌های فناوری انجام شده است.

وی اظهار داشت: پارک فناوری پردیس ۹۰ هکتار بود که سال گذشته ۲۸۰ هکتار دیگر به آن افزوده شد. ویژگی مهم این پارک آن است که صنایع آلاینده در پردیس نداریم و این همان اقتصاد دانش بنیان است که آلودگی نداشته و تعریف جدیدی از صنعت را که آلودگی ندارد، ارائه کرده است.

ستاری با اشاره به امضای قرارداد دیگری مبنی بر ایجاد شهرک مسکونی- فناوری در پردیس، گفت: با این برنامه‌ها در ۴ سال گذشته بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نخبه از ۱۰۰ دانشگاه خارجی به کشور بازگشته‌ و عمده آنها هم در پارک‌های فناوری مشغول شده‌اند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به بندر «سون چون» در چین اشاره کرد و گفت: این شهر یک بندر ماهیگیری ضعیف بود ولی در عرض ۴۰ سال به یک شهر فناوری تبدیل شد و توانست برای اقتصاد چین مزیت آفرینی کند.

مراسم مبادله سه قرارداد و یادداشت تفاهم با حضور «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی و «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان بین وزارت راه و شهرسازی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

تفاهم نامه واگذاری ۴۰۰ هکتار اراضی الحاقی به پارک علم و فناوری پردیس، مشارکت در احداث شهرک دانش بنیان (شهرک فردوس پردیس) و احداث پارک علم و فناوری در شهر جدید پرند، قراردادها و یادداشت‌های تفاهمی بودند که در این مراسم منعقد شد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.