Friday, 7 October , 2022
امروز : جمعه, ۱۵ مهر , ۱۴۰۱ - 12 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 21707
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۷ |

طالبان کارمندان زن را از دولت اخراج کرد

پس از آنکه کارمندان زن بخش دولتی افغانستان از کار در دولت منع شدند و به آنها گفته شد که در خانه بمانند، طالبان از کارمندان زن در وزارت دارایی خواست تا یکی از اقوام مرد خود را برای انجام کار و وظیفه شغلی‌شان بفرستند. به گزارش گاردین، کمی پس از آنکه طالبان در اوت […]

طالبان کارمندان زن را از دولت اخراج کرد

پس از آنکه کارمندان زن بخش دولتی افغانستان از کار در دولت منع شدند و به آنها گفته شد که در خانه بمانند، طالبان از کارمندان زن در وزارت دارایی خواست تا یکی از اقوام مرد خود را برای انجام کار و وظیفه شغلی‌شان بفرستند.

به گزارش گاردین، کمی پس از آنکه طالبان در اوت ۲۰۲۱ در افغانستان به قدرت رسید، زنانی که در سمت‌های دولتی کار می‌کردند به خانه فرستاده شدند و حقوق‌های بسیار پایینی دریافت کرده‌اند تا کاری انجام ندهند.

اما چندین زن به روزنامه گاردین گفتند، تماس‌های مشابهی را از سوی مقامات طالبان دریافت کرده‌اند که از آنها خواسته‌اند اقوام مرد خود را برای سمت‌هایشان پیشنهاد دهند چرا که حجم کاری در این وزارتخانه زیاد شده و آنها باید به جای یک زن یک مرد را استخدام کنند.    

این در حالی است که مقامات طالبان در وزارت داریی افغانستان هنوز در این باره هیچ اظهارنظری نکرده‌اند. هنوز مشخص نیست که آیا زنان از دیگر ادارات دولتی نیز چنین درخواست‌های مشابهی را برای فرستاد یکی اقوام مردشان به جای خود دریافت کرده‌اند یا خیر.  

 


 

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.