Saturday, 23 October , 2021
امروز : شنبه, ۱ آبان , ۱۴۰۰ - 17 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 4661
  پرینتخانه » امــروز در تــاریخ, جامعه, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵ |

صدور ۱۷۰۰۰ کارت کولبری در آذربایجان‌غربی

  ۱۷ هزار کارت کولبری برای مرزنشینان استان آذربایجان‌غربی صادر شده است که این تعداد ۵۰ هزار نفر از مرزنشینان را زیر پوشش قرار می‌دهد. استاندار آذربایجان‌غربی در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به توجه دولت به تامین معاش مرزنشینان و ساماندهی فعالیت کولبران در استان گفت: ملاک اول در […]

صدور ۱۷۰۰۰ کارت کولبری در آذربایجان‌غربی
 

۱۷ هزار کارت کولبری برای مرزنشینان استان آذربایجان‌غربی صادر شده است که این تعداد ۵۰ هزار نفر از مرزنشینان را زیر پوشش قرار می‌دهد.

استاندار آذربایجان‌غربی در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به توجه دولت به تامین معاش مرزنشینان و ساماندهی فعالیت کولبران در استان گفت: ملاک اول در فعالیت تعاونی‌های مرزنشینان عمل به قانون است.

محمدمهدی شهریاری اظهار کرد: نقش تعاونی‌های مرزنشینان در کمک به اقتصاد کشور برای دور زدن تحریم بسیار مهم و مورد توجه است.  

استاندار آذربایجان‌غربی ضمن اشاره به راهکار استفاده تجمیعی از کارت‌های کولبری برای واردات کالاهای مجاز به کشور بر ضرورت بازرسی و نظارت دقیق بر فعالیت تعاونی‌های مرزنشینان به ویژه در بحث حسابرسی تاکید کرد.

شهریاری افزود: برخی تعاونی‌ها از آگاهی کم اعضای خود در سازکارهای فعالیت قانونی کارت‌های پیله وری و مرزنشین سوءاستفاده می‌کنند.

آذربایجان‌غربی با سه کشور جمهوری آذربایجان، عراق و ترکیه بیش از ۹۶۷ کیلومتر مرز مشترک دارد و هاب آسیا به اروپا محسوب می‌شود.

این استان یکی از استان‌های درگیر با معضل قاچاق در کشور به شمار می‌رود و قاچاق اقلام مختلف از جمله سیگار، لباس، سوخت و ارز از جمله مهمترین اقلام کشف شده در این بخش است.

 


برچسب ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.