Tuesday, 18 January , 2022
امروز : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰ - 15 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 1160
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۷:۳۴ |
رئیس جمهوری فرانسه

شرط کمک های بین المللی به لبنان اصلاحات سیاسی است

به گفته امانوئل ماکرون در اولین کنفرانس بین المللی کمک اضطراری برای لبنان بیش از ۲۸۰ میلیون یورو جمع آوری شد که از آن برای «بخش مهمی از نیازهای فوری» لبنان استفاده شده است.
شرط کمک های بین المللی به لبنان اصلاحات سیاسی است
 

رئیس جمهوری فرانسه در دومین کنفرانس بین المللی کمک اضطراری برای لبنان بار دیگر بر لزوم انجام اصلاحات در این کشور بحران زده تاکید کرد.

نشست مجازی کمک اضطراری برای لبنان در حالی آغاز به کار کرد که رهبران سیاسی این کشور با وجود گذشت چهار ماه از انفجار مهیب در بندر بیروت همچنان با یکدیگر به توافق نرسیده اند. ریاست این نشست که به دلیل شیوع ویروس کرونا با برقراری تماس ویدئویی برگزار می شود به طور مشترک برعهده امانوئل ماکرون و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد است.

سران برخی از کشورها، سازمان های بین المللی، نمایندگان جامعه مدنی لبنان، سازمان های غیردولتی و صندوق های کمک مالی از جمله شخصیت ها و نهادهای حاضر در دومین نشست کمک اضطراری برای لبنان هستند.

دولت جدید لبنان با وجود گذشت بیش از سه ماه از استعفای حسان دیاب از نخست وزیری، هنوز تشکیل نشده است. این در حالی است که لبنان از بیش از یک سال پیش تاکنون با بحرانی سیاسی، اقتصادی و اجتماعی روبرو است.

امانوئل ماکرون در سخنان خود گفت که طی ماه جاری میلادی برای اینکه به رهبران لبنان یادآوری کند که به تعهدات خود عمل نکرده اند به این کشور سفر خواهد کرد. به گفته امانوئل ماکرون در اولین کنفرانس بین المللی کمک اضطراری برای لبنان بیش از ۲۸۰ میلیون یورو جمع آوری شد که از آن برای «بخش مهمی از نیازهای فوری» لبنان استفاده شده است.

وی افزود که ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن آرد، معادل ۸۰ درصد ذخیره از بین رفته در لبنان، توزیع شده است. رئیس جمهوری فرانسه همچنین از اهدای کمک مالی به ۷۳ هزار نفر، اعزام ۲۰ تیم پزشکی سیار و تامین سرپناه برای ۲۵ هزار نفر سخن گفت. امانوئل ماکرون با این حال تاکید کرد که این کمک ها ناکافی است و لبنان به تشکیل فوری دولت جدید و اجرای نقشه راه اصلاحات که شرط اختصاص کمک های ساختاری و بین المللی است احتیاج دارد.

پیش بینی می شود که تولید ناخالص داخلی لبنان در سال جاری ۱۹.۲ درصد کاهش یابد. این در حالی است که لبنان سال گذشته افت ۶.۷ درصدی تولید ناخالص داخلی را تجربه کرده بود.

 


برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.