Sunday, 29 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۱ - 28 شوال 1443
شناسه خبر : 17096
  پرینتخانه » اخبار بالا, فرهنگ و هنر تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۳ |

«مرد عنکبوتی» سومین فیلم پرفروش‌ تاریخ سینمای امریکا شد

قسمت جدید فیلم «مرد عنکبوتی» در هشتمین هفته اکران یک رکورد دیگر شکست و به سومین فیلم پرفروش‌ تاریخ سینمای آمریکا تبدیل شد. «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» در ادامه اکران خود فروش خود در گیشه سینمای آمریکا را به ۷۴۹ میلیون دلار رساند و با پشت سر گذاشتن فیلم «آواتار» (بدون احتساب تورم) […]

«مرد عنکبوتی» سومین فیلم پرفروش‌ تاریخ سینمای امریکا شد

قسمت جدید فیلم «مرد عنکبوتی» در هشتمین هفته اکران یک رکورد دیگر شکست و به سومین فیلم پرفروش‌ تاریخ سینمای آمریکا تبدیل شد.

«مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» در ادامه اکران خود فروش خود در گیشه سینمای آمریکا را به ۷۴۹ میلیون دلار رساند و با پشت سر گذاشتن فیلم «آواتار» (بدون احتساب تورم) عنوان سومین پرفروش‌ تمام اداور سینمای آمریکا را به نام خود ثبت کرد. 

در فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای آمریکا هم‌اکنون «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» با ۹۳۶ میلیون دلار در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن نیز «انتقام جویان: آخر بازی» با فروش ۸۵۸.۴ میلیون دلار جای گرفته است. 

البته «آواتار» ساخته علمی‌-تخیلی «جیمز کامرون» در سال ۲۰۰۹ همچنان با فروش ۲.۸ میلیارد دلاری، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما خواهد ماند و «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» با رساندن فروش جهانی خود به ۱.۷۷ میلیارد دلار (بدون در نظر گرفتن تورم) با عبور از «دنیای ژوراسیک» (۱.۶۷ میلیارد دلار) و «شیرشاه» (۱.۶۶ میلیارد دلار) در رتبه ششم پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما قرار دارد. 

«مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» به کارگردانی «جان واتس» و فیلم‌نامه‌ای نوشته مشترک «کریس مک‌کنا» و «اریک سامرز» با بازی مجدد «تام هولاند» در نقش اصلی دنباله «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» (۲۰۱۷) و «مرد عنکبوتی: دور از خانه» (۲۰۱۹) و بیست و هفتمین فیلم در دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود. 

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.