Tuesday, 18 January , 2022
امروز : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰ - 15 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3234
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۳:۳۱ |
پس از تایید واکسن کرونای فایزر/بیونتک

سوئیس واکسن کرونای مدرنا را تأیید کرد

  سوئیس که قبلا به واکسن کرونای شرکت آمریکایی فایزر مجوز داده بود، روز سه‌شنبه واکسن کرونای شرکت آمریکایی مدرنا را نیز تایید کرد. سوئیس با تایید واکسن کرونای شرکت مدرنا راه برای تحویل گرفتن تا ۱.۵ میلیون دوز واکسن را از این شرکت در طول ماه فوریه (بهمن) گشورد. تصمیم «سوئیس‌مدیک»، سازمان ناظر دارویی […]

سوئیس واکسن کرونای مدرنا را تأیید کرد
 

سوئیس که قبلا به واکسن کرونای شرکت آمریکایی فایزر مجوز داده بود، روز سه‌شنبه واکسن کرونای شرکت آمریکایی مدرنا را نیز تایید کرد.

سوئیس با تایید واکسن کرونای شرکت مدرنا راه برای تحویل گرفتن تا ۱.۵ میلیون دوز واکسن را از این شرکت در طول ماه فوریه (بهمن) گشورد.

تصمیم «سوئیس‌مدیک»، سازمان ناظر دارویی سوئیس چند روز پس از آن اعلام می‌شود که سازمان دارویی اروپا (EMA) نیز واکسن مدرنا را تایید کرد. این واکسن بر اساس فناوری mRNA ساخته شده است که همان فناوری است که واکسن کرونای شرکت‌های فایزر-بیونتک هم از آن استفاده می‌کنند و کارآزمایی‌ها نشان داده‌اند اثربخشی دو تزریق آن در پیشگیری از کرونا ۹۵ درصد است.

سوئیس  یکی از کانون‌های اصلی موج دوم شیوع کرونا در اروپا بوده است و شمار موارد عفونت کروناویروس در آن به حدود ۵۰۰۰۰۰ مورد و شمار مرگ‌های ناشی به بیش از ۷۵۰۰ مورد رسیده است.

این کشور از پیش از کریسمس (۵ دی) واکسیناسیون عمومی با واکسن فایزر-بیونتک را شروع کرده بود، این هفته مسابقه اسکی مشهور «جام جهانی لوبرهورن» را به علت نگرانی از بالا گرفتن شیوع کووید-۱۹ لغو کرد.

مقامات سوئیس پیش‌بینی کرده‌اند با افزوده شدن واکسن مدرنا به واکسن مورد استفاده در این کشور در ماه ژانویه (دی و بهمن) ۵۰۰۰۰۰ دوز واکسن و در ماه بعد (فوریه) یک میلیون دوز دیگر واکسن در اختیار خواهند داشت.

واکسن شرکت مدرنا با برچسب «ساخت سوئیس» در اختیار قرار می‌گیرد، چرا که شرکت داروسازی سوئیسی «لونزا» به عنوان طرف قرارداد مدرنا اجزای فعال این واکسن را در کارخانه‌هایش در سوئیس می‌سازد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.