Friday, 17 September , 2021
امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰ - 10 صفر 1443
شناسه خبر : 4811
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۸:۴۲ |

سنای امریکا بسته احیای اقتصادی امریکا را تصویب کرد

  سنای آمریکا بسته ی یک تریلیون و ۹۰۰ میلیارد دلاری برای احیای اقتصاد ایالات متحده آمریکا در دوران همه‌گیری کرونا را با یک رای بیشتر تصویب کرد. این سومین بسته بزرگ کمک مالی پس از همه‌گیری کرونا در آمریکا است. جمهوری‌خواهان سنا با این لایحه دولت مخالف بودند و در جلسه امروز نیز یکی […]

سنای امریکا بسته احیای اقتصادی امریکا را تصویب کرد
 

سنای آمریکا بسته ی یک تریلیون و ۹۰۰ میلیارد دلاری برای احیای اقتصاد ایالات متحده آمریکا در دوران همه‌گیری کرونا را با یک رای بیشتر تصویب کرد. این سومین بسته بزرگ کمک مالی پس از همه‌گیری کرونا در آمریکا است.

جمهوری‌خواهان سنا با این لایحه دولت مخالف بودند و در جلسه امروز نیز یکی از سناتورهای این حزب غایب بود بنابراین، این بسته اقتصادی با ۵۰ رای موافق در مقابل ۴۹ رای مخالف تصویب شد.

چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات در مجلس سنا پس از تصویب لایحه گفت: «ما به مردم آمریکا می‌گوییم کمک در راه است. کار ما در حال حاضر کمک به کشور برای نجات از این طوفان است.»

این بسته بزرگ اقتصادی که رقم آن تقریبا یک دهم کل اقتصاد ایالات متحده است، بزرگترین اولویت بایدن در ابتدای مسیر ریاست جمهوری است.

مجلس نمایندگان آمریکا نیز باید این لایحه را به خاطر تغییرات زیادی که با لایحه اولیه داشته است، تصویب کند.

این بسته کمک مالی چک‌های هزار و ۴۰۰ دلاری را به اکثر خانواده‌های آمریکایی که درآمد سالانه آن‌ها در دوران کرونا کاهش یافته است اختصاص می‌دهد. ۳۰۰ دلار در هفته در کنار مزایای بیکاری اضطراری به افرادی که در این بحران بیکار شده‌اند تخصیص داده می‌شود که این رقم ۹.۵ میلیون نفر را زیر پوشش خود قرار می‌دهد. ۳۵۰ میلیارد دلار کمک نیز به ایالت‌ها و دولت محلی در این بسته گنجانده شده است.

طیف‌ گسترده دیگر از کمک‌های تشویقی و کمک به کسب و کارها در این بسته دیده شده‌ است.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.