Sunday, 29 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۱ - 28 شوال 1443
شناسه خبر : 7228
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲:۰۶ |

سقوط «کنترل نشده» موشک فضایی چین

  دولت چین در مورد سقوط «کنترل نشده» موشک فضایی متعلق به این کشور اعلام کرد که احتمال خسارت زدن آن به کره زمین «بسیار ضعیف» است. این موشک فضایی غول پیکر قرار است طی چند روز آینده وارد جو زمین شود اما محل سقوط آن نامشخص است. چین هفته گذشته اولین قسمت از سه […]

سقوط «کنترل نشده» موشک فضایی چین
 

دولت چین در مورد سقوط «کنترل نشده» موشک فضایی متعلق به این کشور اعلام کرد که احتمال خسارت زدن آن به کره زمین «بسیار ضعیف» است.

این موشک فضایی غول پیکر قرار است طی چند روز آینده وارد جو زمین شود اما محل سقوط آن نامشخص است. چین هفته گذشته اولین قسمت از سه بخش ایستگاه فضایی خود را با استفاده از موشک «لانگ مارچ ۵ بی» (Longue-Marche 5B) به فضا فرستاد. بدنه این پرتابه که همچنان در مدار زمین قرار دارد به تدریج ارتفاعش کاهش خواهد یافت و وارد جو زمین خواهد شد.

محل برخورد قطعات این موشک با کره زمین قابل پیش‌بینی نیست. آمریکا احتمال برخورد این قطعات با منطقه‌ای مسکونی را منتفی نمی‌داند. مقامات ایالات متحده اعلام کرده‌اند که از نزدیک وضعیت سقوط «کنترل نشده» این موشک را دنبال می‌کنند.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین در این باره گفت: «اکثر اجزای این موشک به دلیل ساخت فنی آن هنگام ورود به جو زمین آتش خواهند گرفت و نابود خواهند شد.»

وی افزود: «احتمال خسارت دیدن فعالیت‌های هوایی، اشخاص، سازه‌ها و فعالیت‌ها روی زمین بسیار ضعیف است.»

احتمال سقوط این موشک فضایی در اقیانوس‌ها یا دریاها بسیار زیاد است زیرا ۷۰ درصد از مساحت زمین را آب‌های اقیانوس‌ها، دریاها و دریاچه‌ها تشکیل داده است. با این حال احتمال برخورد قطعات آن به منطقه‌ای مسکونی یا یک کشتی روی دریا نیز منتفی نیست.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.