Saturday, 19 June , 2021
امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ - 10 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 7554
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, جامعه تاریخ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴ |
رئیس سازمان پزشکی قانونی

آمار وحشتناک سقط‌های جنایی در ایران

  رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: آمار سقط‌های جنایی آمار تکان دهنده ای است و این سقط‌ها یک تهدید جدی برای سلامت مادران است. عباس مسجدی آرانی گفت: سند تحول قضائی را منشور کار خود قرار داده ایم و برنامه‌هایی که در این سند برای ما برنامه ریزی کرده بودند تا حدودی محقق کرده ایم […]

آمار وحشتناک سقط‌های جنایی در ایران
 

رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: آمار سقط‌های جنایی آمار تکان دهنده ای است و این سقط‌ها یک تهدید جدی برای سلامت مادران است.

عباس مسجدی آرانی گفت: سند تحول قضائی را منشور کار خود قرار داده ایم و برنامه‌هایی که در این سند برای ما برنامه ریزی کرده بودند تا حدودی محقق کرده ایم و به دنبال محقق کردن باقی برنامه‌ها هم هستیم.

مسجدی ادامه داد: ۱۰ درصد زمان پاسخگویی در سال ۹۹ کاهش پیدا کرد، به عنوان مثال در بخش تشریح از ۶۲ روز به ۵۶ روز کاهش رسیدیم.

رئیس سازمان پزشکی قانونی با اشاره به موضوعاتی که مربوط به بافت و نسوج است، گفت: نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر مردم بیمار از این خدمات بهره مند شدند.

وی با اشاره به موضوع سقط درمانی گفت: قاعدتاً بر اساس قوانین مصوب مجلس خدمات را ارائه می‌کنیم چراکه ما یک سازمان پزشوی و علمی هستیم.

به گفته مسجدی آمار سقط‌های جنایی آمار تکان دهنده ای است و این سقط‌ها یک تهدید جدی برای سلامت مادران است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: در راستای دستور رئیس قوه قضائیه ۴۹ شهرستان را که پزشکی قانونی نداشتند، مورد هدف قرار دادیم که تا به امروز ۳۷ مرکز فعال شده است و باقی آن در حال آماده سازی است.

 


 

برچسب ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.