Thursday, 20 January , 2022
امروز : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰ - 17 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3191
  پرینتخانه » اخبار بالا, سیاست تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶ |

سخنگوی دولت: ادعای نائب رئیس مجلس حرف رسانه های ضد ایرانی است

  نایب رئیس مجلس در گفت و گویی اظهار کرد: دولت منابع ارزی را ذخیره کرده تا با روی کارآمدن بایدن قیمت دلار را تا ۱۱ هزار تومان برای چند ماه پایین بیاورند. قاضی زاده هاشمی گفت: من شنیده ام با اینکه منابع ارزی داریم، این منابع حفظ شده برای روی کار آمدن بایدن که […]

سخنگوی دولت: ادعای نائب رئیس مجلس حرف رسانه های ضد ایرانی است
 

نایب رئیس مجلس در گفت و گویی اظهار کرد: دولت منابع ارزی را ذخیره کرده تا با روی کارآمدن بایدن قیمت دلار را تا ۱۱ هزار تومان برای چند ماه پایین بیاورند.

قاضی زاده هاشمی گفت: من شنیده ام با اینکه منابع ارزی داریم، این منابع حفظ شده برای روی کار آمدن بایدن که باتزریق منابع ارزی مقداری قیمت ارز تا ده، یازده تومان کاهش یابد. دولت می خواهد با کنترل قیمت در ۵-۶ ماه، فضای سیاسی کشور را برای کارهای بعدی مثل انتخابات سال بعد و تلاش برای مذاکره مجدد آماده کند.

وی افزود:حضرت آقا نگفته اند که با مذاکره مخالفند بلکه گفته اند باید آنها به تعهدشان عمل کنند و تحریم ظالمانه را بردارند. اگر تحریم ها را بردارند آمریکا از برجام خارج شود، باشد، نباشد، این ها موضوعیت ندارد. موضوع این است که تحریم ظالمانه برداشته شود.

وی در ادامه گفت: ما با دلار ۱۱ هزارتومانی مخالف نیستیم ولی به شرط اینکه بازی نباشد و قیمتش این ۱۱ هزارتومان است که البته نیست ولی اگر توان ارزان کردن آن را دارد ما استقبال می کنیم. به شرط اینکه موقت و برای دوره محدود و برای راضی کردن نباشد. اینکه اگر از اقتصاد استفاده سیاسی بکنیم و اقتصاد را سیاسی بکنیم یا ارز را سیاسی بکنیم نباشد. برای اینکه در جامعه ای ادراک سازی اتفاق بیفتد به طور ظالمانه از نیازهای مردم سوء استفاده بشود و به گروگان گرفته شود مثل همین داستان واکسن. خب ما ۵ ماه قبل به تکنولوژی ساخت واکسن رسیده بودیم چرا ۴-۵ ماه عقب افتاد؟

در همین زمینه، سخنگوی دولت در پاسخ به این ادعا که دولت منابع ارزی را ذخیره کرده است تا با روی کارآمدن بایدن قیمت دلار کاهش زیادی پیدا کند گفت: ظاهرا گوینده از آثار و تبعات گفتار خود مطلع نیست. این موضوع، اگر اندکی هم صحت داشته باشد یک خیانت بزرگ محسوب می شود و بیان این موضوع بدون تحقیق جفای بزرگ به ملت و دولت است. این سخن، کذب محض است و تکرار افترائاتی است که معمولا از رسانه های ضد ایرانی شنیده می شود.

سخنگوی دولت تاکید کرد: خود ایشان در صحبت های خود می گوید نمی دانم درست است یا نه. چرا چیزی را که مطمئن نیستند در حد نایب رییس مجلس اعلام می شود. از وزارت نفت و حتی بانک مرکزی پرسیدیم هیچ اطلاعی از این ارزها وجود ندارد. بهتر است یک مورد را اعلام نمایند که این پول کجاست؟ اساسا با عدد و رقم اگر سرکار داشته باشند می دانند این حجم از ارز که بتواند نرخ را تا ۱۱ هزار تومان برساند. به چه میزان است؟

علی ربیعی با تاکید بر اینکه همگان از شرایط سخت اداره کشور و تلاش برای دور زدن تحریم و کاهش آثار تحریم با موانع زیادی که تحریم و FATF توامان بر گردش مالی کشور داشته اند آگاه هستند، یادآور شد: اتفاقا دولت دوازدهم دوره ای قابل قبول در دور زدن تحریم همراه با حفظ سلامت اقتصادی و غیر فساد آمیز بودن دارد. در این دوره افراد خاصی که بعدا محاکمه شدند و پولهایی که پیدا شد مانند برخی افراد که نمی خواهم اسمشان بیاورم رشد نکردند و اساسا این نوع اظهارات به خاطر این است که آثار تحریم و شیوه های هوشمندانه مقابله دولت با تحریم ضمن تعهد به شفافیت و پرهیز از فسادآفرینی تحریم را نخواستند ببینید.

ربیعی تصریح کرد: بیان این سخنان، در شرایط زمانی امروز که مردم امیدوارند با پیروزی نهایی ملت ایران در جنگ اقتصادی، فشارهای تحریمی برداشته شود، اثری جز ممانعت از آرامش روانی مردم و حرکت به سمت تعادل در اقتصاد کشور و برگشتن به مسیر رشد و ثبات ندارد. مردم عزیز می دانند ما در آن واحد، در دو صحنه مبارزه بودیم یکی جنگ اقتصادی و دیگری جنگ روانی.

سخنگوی دولت گفت: در جنگ اقتصادی، باید منابع محدود را مدیریت می کردیم و در جنگ روانی مانع لطمه به روحیه مردم شویم. در حالیکه اقتضای مقاومت قهرمانانه در این جنگ اقتصادی، این بوده است که علیرغم همه فشارها و کمبودها، با مدیریت منابع محدود نگذاریم به مردم بیش از این فشار بیاید و مانع آن نشویم که فرصت طلبان از التهاب در بازارها سوء استفاده کنند. انتظار داریم دوستان منصفانه صحبت کنند و به دلسوزی این عزیزان معتقدیم.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.