Sunday, 19 September , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ - 12 صفر 1443
شناسه خبر : 5809
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۰:۴۲ |

سازمان جهانی بهداشت دو واکسن‌ کرونای چینی را تأیید کرد

  کارشناسان سازمان جهانی بهداشت اعلام کردند که دو واکسن چینی «سینوفارم» و «سینواک» را برای پیشگیری از ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» ایمن و موثر می دانند اما همچنان به داده های بیشتری برای بررسی آنها نیاز دارند. به گفته کارشناسان سازمان جهانی بهداشت «کارایی و ایمنی» این دو واکسن چینی در افرادی که […]

سازمان جهانی بهداشت دو واکسن‌ کرونای چینی را تأیید کرد
 

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت اعلام کردند که دو واکسن چینی «سینوفارم» و «سینواک» را برای پیشگیری از ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» ایمن و موثر می دانند اما همچنان به داده های بیشتری برای بررسی آنها نیاز دارند.

به گفته کارشناسان سازمان جهانی بهداشت «کارایی و ایمنی» این دو واکسن چینی در افرادی که پس از واکسیناسیون علائم بالینی ابتلا به «کووید ۱۹» داشتند ثابت شده است. با این حال آنها تاکید کرده‌اند که به داده‌های بیشتری برای اعلام نظر در مورد میزان کارایی و ایمنی استفاده از واکسن‌های «سینوفارم» و «سینواک» برای افراد سالمند یا مبتلا به بیماری‌های دیگر نیاز دارند.

شرکت‌های دارویی ملی چین معروف به «سینوفارم» و «سینوواک بیوتک» از سازمان جهانی بهداشت درخواست کرده‌اند تا واکسن‌های تولیدی آنها برای پیشگیری از ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» را تائید کند.

تصمیم سازمان جهانی بهداشت در این باره حداقل تا اوایل ماه آوریل (اواسط فروردین) اعلام نخواهد شد.

تائید اضطراری واکسن های کرونا از سوی سازمان جهانی بهداشت به تسریع روند صدور مجوز برای این واکسن ها در کشورهای مختلف و سپس واردات آنها کمک خواهد کرد. علاوه بر این صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) نیز پس از تائید سازمان جهانی بهداشت امکان خرید و توزیع واکسن در میان کشورهای فقیر جهان را خواهد داشت.

سازمان جهانی بهداشت در آخرین روز سال ۲۰۲۰ میلادی استفاده از واکسن «فایزر-بیون تک» را به عنوان اولین واکسن در برابر ویروس کرونا تائید کرد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.