Sunday, 29 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۱ - 28 شوال 1443
شناسه خبر : 7224
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲:۰۳ |

سازمان جهانی بهداشت اولین واکسن کرونا را تائید کرد

  تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که کمیته کارشناسان این نهاد با استفاده اضطراری از واکسن چینی «سینوفارم» برای پیشگیری از ابتلا به بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» موافقت کرده است. به این ترتیب واکسن «سینوفارم» اولین واکسن چینی کرونا است که سازمان جهانی بهداشت تزریق آن به افراد بالای ۱۸ سال را […]

سازمان جهانی بهداشت اولین واکسن کرونا را تائید کرد
 

تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که کمیته کارشناسان این نهاد با استفاده اضطراری از واکسن چینی «سینوفارم» برای پیشگیری از ابتلا به بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» موافقت کرده است.

به این ترتیب واکسن «سینوفارم» اولین واکسن چینی کرونا است که سازمان جهانی بهداشت تزریق آن به افراد بالای ۱۸ سال را تائید می‌کند. این نهاد وابسته به سازمان ملل همچنان در حال بررسی یک واکسن چینی دیگر به نام «سینوواک» است.

برای ایجاد ایمنی در برابر بیماری «کووید۱۹» باید مانند اغلب واکسن‌های کرونا دو دُز از واکسن «سینوفارم» به افراد تزریق شود.

شرکت دارویی ملی چین (سینوفارم) علاوه بر واکسنی که روز جمعه از سازمان جهانی بهداشت مجوز اضطراری گرفت برای یک واکسن دیگر نیز درخواست مجوز کرده است. دومین واکسن شرکت دارویی ملی چین در شهر ووهان، کانون اولیه شیوع ویروس کرونا تولید شده است.

سازمان جهانی بهداشت پیش از این با استفاده اضطراری از واکسن‌های «فایزر-بیون‌تک»، «مدرنا»، «آسترازنکا» و «جانسون اند جانسون» موافقت کرده بود.

روند تائید واکسن‌های کرونا از سوی سازمان جهانی بهداشت به کشورهایی که به تنهایی قادر به بررسی میزان کارایی و ایمنی واکسن‌ها نیستند کمک می‌کند تا کارزار واکسیناسیون خود در برابر بیماری «کووید۱۹» را با تکیه بر نظر کارشناسی این سازمان آغاز کنند.

صدور مجوز اضطراری برای استفاده از واکسن‌ها همچنین به ساز و کار «کوواکس» که از سوی سازمان جهانی بهداشت راه اندازی شده است، امکان دسترسی به این واکسن‌ها و توزیع آنها در بین کشورهای فقیر جهان را خواهد داد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.