Sunday, 29 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۱ - 28 شوال 1443
شناسه خبر : 18158
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۴ |

زاکانی: در پارک‌ها مسجد می‌سازیم

شهردار تهران با بیان اینکه ۲۷ پارک در ۲۷ محله با توجه به ایده هر محله یک پارک مادر، کودک، زن و دختر داشته باشند،گفت: همچنین در محله‌هایی که مسجدی نداشتند، قرار شد در گوشه پارک برای شهروندان مسجدی ایجاد شود. علیرضا زاکانی در مراسم بهره برداری از فاز اول بوستان‌های مادر و کودک در […]

زاکانی: در پارک‌ها مسجد می‌سازیم

شهردار تهران با بیان اینکه ۲۷ پارک در ۲۷ محله با توجه به ایده هر محله یک پارک مادر، کودک، زن و دختر داشته باشند،گفت: همچنین در محله‌هایی که مسجدی نداشتند، قرار شد در گوشه پارک برای شهروندان مسجدی ایجاد شود.

علیرضا زاکانی در مراسم بهره برداری از فاز اول بوستان‌های مادر و کودک در شهر تهران که امروز برگزار شد، گفت: اساس توجه ما در شهرداری و شورا  به عنوان مدیریت شهری به این است که دو هویت شهر و شهروند برای ما اصالت دارند. نکته مهم‌تر اینکه اصالت شهر به شهروندان است، بنابراین مردم برای ما اهمیت ویژه ای دارند و آرامش و آسایش، امنیت، ایمنی، معیشت، اقتصاد، سلامت و نشاط آنها برای ما مهم است.

او افزود: بر همین اساس تصمیم بر این شد که به جای حاشیه‌نشینی، جریان خدمت‌گزاری را در متن جامعه فعال کنیم تا آنان که منتفع می‌شوند مردم باشند؛ این مردمی که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب الگو و نمونه هستند. تلاش ما این است که در همه حوزه های مطرح شده بتوانیم نقش آفرین باشیم.

شهردار تهران با بیان اینکه نیمی از شهروندان ما بانوان هستند و توجه و اهمیت به خانواده برای ما موضوع جدی و اساسی است، توضیح داد: دقت در تحکیم خانواده و ایجاد زمینه افزایش جمعیت و ایجاد آرامش و آسایش برای خانواده‌ها برای ما موضوعیت دارد.

زاکانی در ادامه به افزایش سرانه فضای سبز از کمتر از یک مترمربع به ۴۲ مترمربع اشاره کرد و گفت: بنا شد بخشی از این سرانه به موضوع خانواده، زن و دختر و مادر و کودک اختصاص داده شود.

شهردار تهران افزود: از حدود ۴ ماه پیش این روال دنبال شد که ۲۷ پارک در ۲۷ محله با توجه به ایده هر محله یک پارک مادر، کودک، زن و دختر داشته باشیم تا محیط‌های امنی برای آنها با شرایط خاص‌شان باشد و آنها لحظات شادی را در این محیط‌ها داشته باشند. امروز افتخار داریم بسته اول این پارک‌ها را در ۲۷ محله افتتاح کنیم.

شهردار تهران با تاکید براینکه اگر محله‌ای تنها یک پارک دارد باید بخشی از پارک را برای این منظور در نظر گرفت، گفت: همچنین در این روزها بخشی از ظرفیت ۱۱۴ پارک شهر در اختیار دستفروشان قرار داده شده تا به جای اینکه شهرداری برای آنها مانع شده و مزاحمت ایجاد کند، به گونه‌ای شود که هم  از مزاحمت برای شهروندان جلوگیری کنیم  و هم کار شایسته‌ای انجام شود که مردم منتفع شوند.

شهردار پایتخت در پایان  از ساخت مسجد در کنار پارک‌ها نیز خبر داد و گفت: در محله‌هایی که مسجدی نداشتند قرار شد در گوشه پارک برای شهروندان مسجدی ایجاد شود تا هم محل مراجعه باشد و هم به واسطه آن خدماتی به مردم ارائه شده باشد.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.