Friday, 19 August , 2022
امروز : جمعه, ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱ - 22 محرم 1444
شناسه خبر : 19667
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲:۵۹ |
رئیس بانک مرکزی اروپا اعلام کرد

رکوردشکنی تورم در منطقه یورو

رئیس بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که به دلیل تورم فزاینده در منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا احتمالا از اوایل ژوئیه آینده افزایش نرخ بهره را آغاز می‌کند. کریستین لاگارد اعلام کرد که بانک مرکزی اروپا اجرای سیاست خرید اوراق قرضه را که با هدف تزریق نقدینگی لازم برای احیای اقتصاد منطقه یورو در دوران […]

رکوردشکنی تورم در منطقه یورو

رئیس بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که به دلیل تورم فزاینده در منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا احتمالا از اوایل ژوئیه آینده افزایش نرخ بهره را آغاز می‌کند.

کریستین لاگارد اعلام کرد که بانک مرکزی اروپا اجرای سیاست خرید اوراق قرضه را که با هدف تزریق نقدینگی لازم برای احیای اقتصاد منطقه یورو در دوران پساکرونا اجرا می‌شود، متوقف خواهد کرد. او موعد توقف اجرای این سیاست را ابتدای سه ماهه سوم سال جاری میلادی یعنی ژوئیه ۲۰۲۲ اعلام کرد و گفت که «مدتی بعد» اولین افزایش نرخ بهره انجام خواهد شد.

نشست بعدی بانک مرکزی اروپا برای ۹ ژوئن برنامه‌ریزی شده و پس از آن نیز سیاستگذاران این بانک در ۲۱ ژوئن و پیش از آغاز تعطیلات تابستانی گرد هم خواهند آمد.

بر اساس گزارش اداره آمار کمیسیون اروپا(یورواستات)، نرخ تورم سالانه در منطقه یورو طی آوریل گذشته به رکورد بی‌سابقه ۷.۵ درصد رسید که بسیار بالاتر از هدف میان مدت بانک مرکزی اروپا یعنی ۲ درصد است.

بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) نیز چهارشنبه هفته پیش در تلاش برای کاهش تورم ۸.۵ درصدی که بالاترین سطح در ۴۰ سال گذشته به شمار می‌رود، افزایش ۵۰ واحد درصدی نرخ بهره را اعلام کرد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.