Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3348
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۹:۳۱ |

رونمایی از «قوی ترین سلاح جهان» در کره شمالی

  حکومت کره شمالی با برگزار کردن یک رژه نظامی بسیار بزرگ در پیونگ‌یانگ با حضور کیم جونگ-اون خندان، از یک سلاح بسیار پیشرفته موسوم به «قوی‌ترین سلاح جهان» رونمایی کرد که قادر به حمل کلاهک هسته‌ای است و از زیر دریا شلیک می‌شود. رهبر جوان و ماجراجوی کره شمالی که پیش‌تر وعده داده بود […]

رونمایی از «قوی ترین سلاح جهان» در کره شمالی
 

حکومت کره شمالی با برگزار کردن یک رژه نظامی بسیار بزرگ در پیونگ‌یانگ با حضور کیم جونگ-اون خندان، از یک سلاح بسیار پیشرفته موسوم به «قوی‌ترین سلاح جهان» رونمایی کرد که قادر به حمل کلاهک هسته‌ای است و از زیر دریا شلیک می‌شود.

رژه نظامی ارتش کره شمالی

رهبر جوان و ماجراجوی کره شمالی که پیش‌تر وعده داده بود برنامه هسته‌ای نظامی خود را بیش از گذشته گسترش خواهد داد، روز پنجشنبه به بخشی از گفته‌های خود عمل و در آستانه آغاز به کار دولت جو بایدن در آمریکا از چند سلاح پیشرفته در رژه نظامی میدان کیم ایل-سونگ پیونگ‌یانگ رونمایی کرد.

هزاران نفر از پایتخت‌نشینان کره شمالی در میدانی که به نام پدربزرگ کیم جونگ-ایل نامگذاری شده گرد هم آمدند تا از نزدیک شاهد رونمایی از قوی‌ترین سلاح جهان با توان پرتاب از زیر دریا باشند. رهبر جوان هم با لباسی زمستانی از جایگاه اصلی نظاره‌گر رژه بود و با لب‌های خندان به حاضران دست تکان می‌داد. خبرگزاری رسمی کره شمالی روز جمعه تصاویر مربوط به این برنامه نظامی را منتشر کرد.

کارشناسان معتقدند برگزار شدن نشست مقام‌های ارشد حزب حاکم و رژه نظامی سلاح‌های پیشرفته ارتش کره شمالی یک روز پس از پایان کنگره یک پیام روشن و آشکار به دولت آینده ایالات متحده دارد که کمتر از یک هفته دیگر در کاخ سفید مستقر می‌شود و طبعا یکی از دغدغه‌های اساسی بایدن، شیوه برخورد و تعامل با کیم جونگ-اون خواهد بود.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.