Wednesday, 25 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ - 24 شوال 1443
شناسه خبر : 17971
  پرینتخانه » سیاست, امــروز در تــاریخ, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۰ |

روسیه خواستار تضمین کتبی امریکا برای ارتباط با ایران شد

وزیر امور خارجه روسیه گفت: روسیه از واشنگتن خواسته است تا قبل از به نتیجه رسیدن مذاکرات وین بر سر احیای برجام تضمین کند که تحریم‌های اخیر علیه مسکو به همکاری این کشور با ایران ارتباطی پیدا نمی‌کند. سرگئی لاوروف در یک نشست خبری گفت: «از سوی روسیه مشکلاتی وجود دارد. ما از همکاران آمریکایی […]

روسیه خواستار تضمین کتبی امریکا برای ارتباط با ایران شد

وزیر امور خارجه روسیه گفت: روسیه از واشنگتن خواسته است تا قبل از به نتیجه رسیدن مذاکرات وین بر سر احیای برجام تضمین کند که تحریم‌های اخیر علیه مسکو به همکاری این کشور با ایران ارتباطی پیدا نمی‌کند.

سرگئی لاوروف در یک نشست خبری گفت: «از سوی روسیه مشکلاتی وجود دارد. ما از همکاران آمریکایی خود ضمانت‌های کتبی خواسته‌ایم تا تحریم‌ها بر حق ما برای تجارت کامل و آزاد اقتصادی، سرمایه‌گذاری و همکاری‌های فنی-نظامی با ایران تاثیر نگذارد.»

لاوروف گفت که طبق این توافق، روسیه و چین مجاز خواهند بود به ایران در توسعه برنامه‌های هسته‌ای غیرنظامی خود طبق قوانین کمک کنند. وی اضافه کرد که تحریم‌ها نمی‌توانند بر این طرح‌ها اثر بگذارند.

وی تصریح کرد: «هنوز چندین موضوع وجود دارد که همکاران ایرانی ما خواهان شفاف‌سازی بیشتر در مورد آن‌ها هستند و ما آن‌ها را خواسته‌هایی منصفانه می‌دانیم.»

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که نمایندگان ارشد مذاکره کننده بریتانیا و فرانسه روز جمعه اعلام کردند که دستیابی به توافق برای احیای برجام نزدیک است.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.