Sunday, 3 July , 2022
امروز : یکشنبه, ۱۲ تیر , ۱۴۰۱ - 4 ذو الحجة 1443
شناسه خبر : 15287
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۵ |

روسیه بار دیگر یک موشک مافوق صوت آزمایش کرد

روسیه اعلام کرد، به صورت موفقیت آمیز موشک کروز مافوق صوت از نوع “زیرکن” را که ولادیمیر پوتین،‌ رئیس جمهوری این کشور آن را ستود و بخشی از نسل جدید سامانه‌های تسلیحاتی بی‌نظیر این کشور برشمرد، آزمایش کرده است. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این موشک از ناومحافظ گروشکوف در دریای سفید پرتاب شده […]

روسیه بار دیگر یک موشک مافوق صوت آزمایش کرد

روسیه اعلام کرد، به صورت موفقیت آمیز موشک کروز مافوق صوت از نوع “زیرکن” را که ولادیمیر پوتین،‌ رئیس جمهوری این کشور آن را ستود و بخشی از نسل جدید سامانه‌های تسلیحاتی بی‌نظیر این کشور برشمرد، آزمایش کرده است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این موشک از ناومحافظ گروشکوف در دریای سفید پرتاب شده و به هدفی دریایی در فاله ۴۰۰ کیلومتری اصابت کرده که دومین آزمایش آن طی دو هفته است.

وزارت دفاع روسیه رسما افزود: ناو گروشکوف وابسته به ناوگان شمالی در دریای سفید موشک مذکور را شلیک کرد که در چارچوب ادامه تمرینات شلیک موشک‌های مافوق صوت بوده است. این وزارتخانه همچنین فایل تصویری از پرتاب موشک منتشر کرد.

آمریکا، چین و کره شمالی در رقابت بر سر موشک‌های مافوق صوت هستند که نسل بعد سلاح‌های دور برد است و رهگیری و شناسایی آنها بسیار دشوار است.

این موشک‌های مافوق صوت به سرعت در پوشش بالایی جو با پنج برابر سرعت و حدود ۶۲۰۰ کیلومتر در ساعت شلیک می‌شوند.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.