Sunday, 3 July , 2022
امروز : یکشنبه, ۱۲ تیر , ۱۴۰۱ - 4 ذو الحجة 1443
شناسه خبر : 14144
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۲ |

رهبر کره‌شمالی: با چین «پیوند خونی» داریم

  رسانه‌های دولتی کره‌شمالی گزارش دادند، کیم جونگ اون به مناسبت سالروز مشارکت چین در جنگ کره بین سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ میلادی تاکید کرد، روابط نزدیک پیونگ‌یانگ با پکن در حقیقت پیوند خونی است و با آمدن نسل‌های بعدی تقویت خواهد شد. براساس گزارش خبرگزاری رسمی کره‌شمالی موسوم به کی.سی.ان.ای، کیم جونگ اون، رهبر […]

رهبر کره‌شمالی: با چین «پیوند خونی» داریم
 

رسانه‌های دولتی کره‌شمالی گزارش دادند، کیم جونگ اون به مناسبت سالروز مشارکت چین در جنگ کره بین سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ میلادی تاکید کرد، روابط نزدیک پیونگ‌یانگ با پکن در حقیقت پیوند خونی است و با آمدن نسل‌های بعدی تقویت خواهد شد.

براساس گزارش خبرگزاری رسمی کره‌شمالی موسوم به کی.سی.ان.ای، کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی به مناسبت هفتاد و یکمین سالروز اعزام نیروهای چینی به جنگ سه ساله کره، تاج گلی را برای یادبود به آرامگاه سربازان کشته‌شده چینی در شهرستان “هوچانگ” واقع در استان “پیونگان جنوبی” فرستاد.

کیم جونگ اون ضمن تحسین مشارکت چین در این جنگ به عنوان تجلی “دوستی ستیزه‌جو و اتحاد بزرگ” میان این دو کشور گفت: کره‌شمالی هرگز خون‌های ریخته‌شده از سربازان چینی را فراموش نخواهد کرد.

وی افزود: دوستی کره‌شمالی و چین در حقیقت یک پیوند خونی است که حتی با آمدن نسل‌های بعدی تغییری نخواهد کرد و محکم‌تر از قبل خواهد شد.  

چین در جریان جنگ کره که با یک آتش‌بس و نه یک پیمان صلح پایان یافت، در کنار کره‌شمالی در مقابل نیروهای کره‌جنوبی و سازمان ملل به رهبری آمریکا جنگید. در آن زمان براساس یکی از قطعنامه‌های شورای امنیت، آمریکا یک یگان متحد را تشکیل داد که شامل نیروهای نظامی از تعدادی از کشورهای عضو برای عملیاتی تحت پرچم سازمان ملل بود.

در بحبوحه تعلیق مذاکرات اتمی و تشدید تنش‌ها میان چین و آمریکا، پیونگ‌یانگ و پکن به شدت بر روابط نزدیکشان تاکید کرده‌اند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.