Saturday, 22 January , 2022
امروز : شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰ - 19 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 592
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱:۱۸ |
معاون حقوقی رئیس‌جمهور

روحانی حق دارد از هرکس شکایت کند

  معاون حقوقی رئیس‌جمهور درباره شکایت روحانی از یک نماینده مجلس گفت: رئیس جمهور مثل هر شهروند عادی حق دادخواهی دارد و تعجب من این است که چرا آنقدر مطرح می شود که فلانی شکایت کرد. لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در حاشیه نشست هیأت دولت و در جمع خبرنگاران درباره شکایت رئیس جمهور […]

روحانی حق دارد از هرکس شکایت کند
 

معاون حقوقی رئیس‌جمهور درباره شکایت روحانی از یک نماینده مجلس گفت: رئیس جمهور مثل هر شهروند عادی حق دادخواهی دارد و تعجب من این است که چرا آنقدر مطرح می شود که فلانی شکایت کرد.

لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در حاشیه نشست هیأت دولت و در جمع خبرنگاران درباره شکایت رئیس جمهور از یک نماینده مجلس گفت: فکر عمومی دولت مسأله شکایت نبود. ما معتقدیم جرایم ارتکابی بُعد عمومی دارد و بسیاری از توهین ها از طریق فضای مجازی است‌ و جنبه عمومی دارد و پیگیری آن بر عهده دادستان است‌.

وی افزود: رئیس جمهور مثل هر شهروند عادی حق دادخواهی دارد. کسی که دادخواهی می کند خودش قضاوت نمی کند و تعجب من این است که چرا آنقدر مطرح می شود که فلانی شکایت کرد. شکایت کند، حق دارد و حق دادخواهی عین قانون اساسی است زیرا شخص ثالث قانونی مسأله را بررسی می کند.

این سخنان در شرایطی مطرح می شود که روز گذشته سیدمحسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در توئیتی اعلام کرد که حسن روحانی از وی شکایت کرده است.

 


 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.