Thursday, 21 October , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۴۰۰ - 15 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 7245
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲:۴۳ |

راهکار علم الهدی برای غریزه جنسی جوانان

  امام جمعه مشهد گفت: جوانان در عرصه زندگی مشکلات مهمی دارند، اولین مشکل نسل جوان ما طغیان و فوران غرایز است، انسان در طفولیت و نوجوانی فطریات بشری‌اش قوی‌تر است اما با شکوفایی جوانی غرایز مشترک با حیوانات فوران می‌کند. آیت الله علم الهدی نامحدود شدن خواسته‌ها و گرایشات نفسانی و حیوانی در جوانان […]

راهکار علم الهدی برای غریزه جنسی جوانان
 

امام جمعه مشهد گفت: جوانان در عرصه زندگی مشکلات مهمی دارند، اولین مشکل نسل جوان ما طغیان و فوران غرایز است، انسان در طفولیت و نوجوانی فطریات بشری‌اش قوی‌تر است اما با شکوفایی جوانی غرایز مشترک با حیوانات فوران می‌کند.

آیت الله علم الهدی نامحدود شدن خواسته‌ها و گرایشات نفسانی و حیوانی در جوانان را باعث التهاب و ناآرامی شدیدی در مزاج جوانان عنوان و اذعان کرد: جوان مخصوصا وقتی این غرایز را با عدم اجرا مواجه می‌بیند دچار مشکل و بی‌تقوایی می‌شود، چون می‌بیند خواسته‌های نامحدودش در فوران است و از طرفی امکان ارضای آنها در عرصه زندگی برایش فراهم نیست.

وی قوی‌ترین غریزه در دوران جوانی را غریزه جنسی برشمرد و گفت: تنها راه اجرای غریزه جنسی فراهم کردن بستر ازدواج است، اما شرایط زندگی و عدم بلوغ اقتصادی اجازه ازدواج نمی‌دهد و این فوران و کمبود مزاج جوان را ملتهب می‌کند.

امام جمعه مشهد افزود: ۲ برخورد افراطی و تفریطی بسیار موثر در برابر خواسته های جنسی جوانان رایج است؛  خانواده‌ها یا در برابر این خواسته‌ و میل غریزی مقاومت و ایستادگی دارندکه بر التهاب می‌افزاید یا برخوردشان افراطی و در حد نامشروع و فسادآور است.

آیت الله علم الهدی به نقش خانواده و جامعه در بی‌تقوایی جوانان اشاره کرد و گفت: بی‌تقوایی عملیاتی از سوی پدر و مادر و جامعه‌ای که جوان در آن زندگی می‌کند را در برخی موارد شاهد هستیم که سبب تشدید مشکلات این جوان شده و از سوی دیگر فساد را در جامعه رونق می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تنها راه مقابله با مشکلات این جوان را «خواسته‌سازی» و توجه دادن جوان به رشد علمی و پیشرفت در یک رشته علمی دانست.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.