Tuesday, 18 January , 2022
امروز : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰ - 15 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 603
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰:۵۵ |

راهپیمایی حمایت از مقتدی صدر در بغداد

  ده‌ها هزار نفر از هواداران مقتدی صدر، سیاستمدار روحانی و تندروی عراقی در بغداد راهپیمایی کردند. این راهپیمایی تقریبا سه‌ هفته پس از تصویب و ابلاغ قانون جدید انتخابات پارلمانی عراق سازماندهی شد. بر اساس قانون جدید، شهروندان عراقی می‌توانند به افراد به جای لیست‌های احزاب و جریان‌های سیاسی رای دهند. به گزارش خبرگزاری […]

راهپیمایی حمایت از مقتدی صدر در بغداد
 

ده‌ها هزار نفر از هواداران مقتدی صدر، سیاستمدار روحانی و تندروی عراقی در بغداد راهپیمایی کردند.

این راهپیمایی تقریبا سه‌ هفته پس از تصویب و ابلاغ قانون جدید انتخابات پارلمانی عراق سازماندهی شد. بر اساس قانون جدید، شهروندان عراقی می‌توانند به افراد به جای لیست‌های احزاب و جریان‌های سیاسی رای دهند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ده‌ها هزار نفر پس از اقامه نماز جمعه در میدان تحریر بغداد، در خیابان‌های مرکزی پایتخت عراق راهپیمایی کردند و به‌نفع مقتدی صدر، شعار دادند.

قرار است انتخابات پارلمانی زودهنگام عراق حداکثر تا ۶ ژوئن سال ۲۰۲۱ (خرداد ۱۴۰۰ شمسی) برگزار شود. این در حالی است که بسیاری از کارشناسان می‌گویند با توجه به نارضایتی گسترده در بطن جامعه عراق از فساد و ناکارآمدی طبقه حاکم و از هم‌پاشیدگی طولانی مدت جامعه، این انتخابات احتمالا باید بسیار زودتر برگزار شود.

ائتلاف سائرون، به رهبری مقتدی صدر در آخرین انتخابات پارلمانی عراق در سال ۲۰۱۸، بیشترین کرسی‌های پارلمان را از آن خود کرد و به‌عنوان قدرتمندترین فراکسیون در قوه مقننه عراق حضور دارد.

مقتدی صدر می‌گوید انتظار دارد در انتخابات پیش رو، پیروزی بزرگ‌تری کسب کند و نماینده‌ای از جریان سیاسی خود را به‌عنوان نخست وزیر به پارلمان آینده معرفی کند.

 


 

برچسب ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.