Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 1051
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۴:۰۳ |
نماینده عربستان در سازمان ملل

دیدار نتانیاهو و بن سلمان دروغ است

  نماینده دائم عربستان در سازمان ملل ادعا کرد، عربستان به طرح صلح عربی و احقاق حقوق مشروع ملت فلسطین قبل از هرگونه عادی سازی روابط با اسرائیل پایبند است. عبدالله المعلمی، در گفت‌وگویی تلویزیونی نسبت به گزارش‌های متعدد درخصوص نزدیک بودن عادی سازی روابط بین تل‌آویو و ریاض اظهارتعجب کرد و مدعی شد، این […]

دیدار نتانیاهو و بن سلمان دروغ است
 

نماینده دائم عربستان در سازمان ملل ادعا کرد، عربستان به طرح صلح عربی و احقاق حقوق مشروع ملت فلسطین قبل از هرگونه عادی سازی روابط با اسرائیل پایبند است.

عبدالله المعلمی، در گفت‌وگویی تلویزیونی نسبت به گزارش‌های متعدد درخصوص نزدیک بودن عادی سازی روابط بین تل‌آویو و ریاض اظهارتعجب کرد و مدعی شد، این گزارش‌ها هیچ ارتباطی با واقعیت ندارند.

او درباره نشست مطرح شده بین بنیامین نتانیاهو و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در شهر نیوم گفت: همانطور که وزیر خارجه تاکید کرد نشستی برگزار نشده است. هر گونه گمانه‌زنی درباره این نشست یا رایزنی‌های در این نشست فرضیه‌هایی نابجا و غیرسازنده هستند.

المعلمی درباره اهداف و انگیزه‌های رسانه‌های رژیم صهیونیستی از افزایش این گزارش‌ها در این باره تصریح کرد: نمی‌دانم. اما شاید حکایت از تمایل و امید اسرائیلی‌ها داشته باشد، تصور می‌کنند با صحبت زیاد کردن درباره آن احتمالا به وقوع خواهد پیوست. تا زمانی‌که بر موضع رسمی خود تاکید می‌کنیم انگیزه‌های آنها برای ما مهم نیست.

وی درباره گزارش‌ها در زمینه این‌که تعویق سفر نتانیاهو به بحرین بنا به درخواست عربستان بوده، گفت: ما هیچ کس را نصیحت نمی‌کنیم نه بحرین را نه کشورهای بالغ و قوی که خودشان قادر به تصمیم گیری هستند. ماهیت نقش ما این نیست که هیچ کشور و طرفی را توصیه و نصیحت کنیم. رویکرد عربستان عدم مداخله در روابط دو جانبه بین دو طرف دیگر است.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.