Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 8412
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶ |

دومین واکسن چینی کرونا مورد تائید سازمان جهانی بهداشت قرار گرفت

سازمان جهانی بهداشت با استفاده اضطراری از واکسن چینی «سینوواک» برای پیشگیری از ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» موافقت کرد. واکسن «سینوواک» پس از واکسن «سینوفارم» دومین واکسن چینی است که مورد تائید کارشناسان سازمان جهانی بهداشت قرار می گیرد. بنا به اعلام این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد دو دوز از […]

دومین واکسن چینی کرونا مورد تائید سازمان جهانی بهداشت قرار گرفت

سازمان جهانی بهداشت با استفاده اضطراری از واکسن چینی «سینوواک» برای پیشگیری از ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» موافقت کرد.

واکسن «سینوواک» پس از واکسن «سینوفارم» دومین واکسن چینی است که مورد تائید کارشناسان سازمان جهانی بهداشت قرار می گیرد. بنا به اعلام این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد دو دوز از واکسن «سینوواک» باید با فاصله زمانی دو تا چهار هفته به افراد بالای ۱۸ سال تزریق شود.

تائید واکسن «سینوواک» از سوی سازمان جهانی بهداشت به این معنا است که از این پس امکان توزیع آن در میان کشورهای فقیر جهان با استفاده از ساز و کار «کوواکس» وجود خواهد داشت.

سازمان جهانی بهداشت میزان کارایی واکسن «سینوواک» در پیشگیری از بروز علائم «کووید ۱۹» در صورت ابتلا به ویروس کرونا را ۵۱ درصد اعلام کرده است. با این حال میزان کارایی این واکسن در پیشگیری از موارد حاد این بیماری ۱۰۰ درصد ذکر شده است.

واکسن های «فایزر-بیون تک»، «مدرنا»، «جانسون اند جانسون»، «سینوفارم» و دو نوع از واکسن «آسترازنکا» پیش از برای استفاده اضطراری مورد تائید سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته بود.

واکسن «سینوواک» هم اکنون علاوه بر چین در کشورهای تونس، شیلی، برزیل، اندونزی، مکزیک، تایلند و ترکیه مورد استفاده قرار می گیرد.

دومین واکسن چینی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در حالی مورد تائید سازمان جهانی بهداشت قرار گرفت که شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در جنوب شرقی قاره آسیا در حال افزایش است.

دولت مالزی روز سه شنبه برای مقابله با همه گیری کرونا تصمیم به اجرای قرنطینه سخت گیرانه طی دو هفته آینده گرفت. رکورد شناسایی موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ۳۲ میلیون نفری طی روزهای گذشته چند بار شکسته شده بود. شماری دیگر از کشورهای منطقه جنوب شرقی آسیا از جمله تایلند و ویتنام نیز طی روزهای گذشته شاهد افزایش موارد ابتلا به «کووید ۱۹» بودند.

در مقابل بریتانیا برای اولین بار طی حدود ۱۰ ماه گذشته یک بازه زمانی ۲۴ ساعته را بدون ثبت مرگ و میر بر اثر ابتلا به «کووید ۱۹» پشت سر گذاشت. با این حال شمار موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در بریتانیا بار دیگر سیر صعودی یافته و شیوع گونه ای از ویروس موسوم به «دلتا» در اسکاتلند نگرانی هایی را پدید آورده است.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.