Tuesday, 9 August , 2022
امروز : سه شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱ - 12 محرم 1444
شناسه خبر : 8908
  پرینتخانه » سیاست, صفحه ویژه انتخابات, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲:۰۵ |
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی

دولت روحانی و صداوسیما عامل کاهش مشارکت در انتخابات هستند

  رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: حل مشکلات جامعه مستلزم مشارکت حداکثری در انتخابات است. حجت‌الاسلام محمد قمی در مراسم بزرگداشت دهه کرامت و دعوت به مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰، اظهار کرد: عملکرد دولت فعلی انگیزه حضور در انتخابات را از مردم گرفته از طرفی صدا و سیما هم در این مدت کاری برای […]

دولت روحانی و صداوسیما عامل کاهش مشارکت در انتخابات هستند
 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: حل مشکلات جامعه مستلزم مشارکت حداکثری در انتخابات است.

حجت‌الاسلام محمد قمی در مراسم بزرگداشت دهه کرامت و دعوت به مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰، اظهار کرد: عملکرد دولت فعلی انگیزه حضور در انتخابات را از مردم گرفته از طرفی صدا و سیما هم در این مدت کاری برای مجاب کردن مردم برای حضور در انتخابات نکرده است.

وی افزود: قشر روحانی، طلبه، هیئتی، علما و ائمه جمعه با غیرتی که روی حرف‌های رهبری و انقلاب اسلامی دارند نمی‌توانند از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده و برای بالا بردن میزان مشارکت در انتخابات تلاش نکنند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه مناظرات تأثیری در بالا بردن آمار میزان مشارکت در انتخابات نداشت، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند در هفته آخر مانده به انتخابات حلقه‌های میانی و جریان فرهنگی همت مضاعف خود را برای بالا بردن میزان مشارکت به کار گیرند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب ابتدا به متنفذین و سپس به مردم برای دعوت جامعه به حضور در انتخابات تاکید کردند و از حلقه میانی و جریان فرهنگی و مذهبی خواستند که واسطه دعوت مردم به حضور در انتخابات باشند.

حجت‌الاسلام قمی گفت: مشارکت نیاز جامعه است و گره‌های جامعه جز با سر کار آمدن دولتی قوی با پشتوانه قوی حل نخواهد شد، هر چقدر هم که فرد انتخاب شده اصلح باشد حل مشکلات بزرگ بدون حمایت مردم کار راحتی نیست.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: بیان مسائل مختلفی باعث بالا بردن میزان مشارکت می‌شود، مثلاً اختیارات و بودجه رئیس جمهور و یا توضیح رابطه مستقیم قوی بودن دولت و مشارکت بالا با حل مشکلات مستقیم و محرومین می‌تواند اثرگذار باشد.

وی افزود: مشارکت حداکثری مساله اصلی مسئولین جریان فرهنگی و مذهبی در کشور است و باید دریچه امیدی را با هم اندیشی و ادبیات مؤثر برای مردم باز کنند.

حجت‌الاسلام قمی گفت: قشر روحانی و مذهبی باید دایره مخاطبین خود را افزایش دهد، برای مثال اگر امام جماعتی اهالی مسجد از او متأثر هستند باید بر کسانی که در مسجد حضور ندارند هم تأثیر داشته باشد و دایره مخاطبین خود را توسعه بدهد.

وی ادامه داد: قشر مذهبی باید متاثرین از خود را به مبلغ برای حضور حداکثری تبدیل کنند و دایره نفوذ روحانیت و حیات مذهبی را با این کار افزایش دهند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر سخن رهبری در تبدیل این سنت حسنه به زنجیره‌ای ادامه دار خاطرنشان کرد: طرح مواسات و همدلی باعث شد در این مساله یک قدم جلوتر برویم، اگر این اتفاق مبارک ادامه پیدا نکند به خسارتی بزرگ گرفتار می‌شویم.

حجت‌الاسلام قمی تصریح کرد: انتخابات فرصتی برای معرفی دردهای مردم به خودشان و ارائه راه حل حضور در انتخابات برای حل مشکلات به آن‌ها است.

وی افزود: دلسوزی انقلاب برای مردم باید بروز پیدا کند و مردمی که در جریان کارهای فرهنگی و مذهبی دایره روحانیت نیستند باید مطلع و آگاه شوند، ما با مردم حرف گره گشایی، دردمندی، تقویت انقلاب و نظام را داریم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: در روزهای باقی مانده منتهی به انتخابات از قشر روحانیون و طلبه انتظار می‌رود که افرادی را که در دایره مخاطبین روحانیون نیستند به واسطه قشر متأثر از خود فعال کرده و با نفوذ کلام، مردمی که مردد هستند را به حضور در انتخابات دعوت کنند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.