Sunday, 22 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ - 21 شوال 1443
شناسه خبر : 6162
  پرینتخانه » الف, سیاست تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶ |
در آستانه انتخابات ریاست جمهوری

دفاع عزت الله ضرغامی از چگوارا و گلسرخی

رئیس اسبق صدا و سیمای جمهوری اسلامی، پس از آنکه از جانب یکی از نشریات کشور متهم به طرح شعارهای انتخاباتی از جنس و سنخ "چپ گرایانه" شد، به این موضوع واکنش نشان داد. عزت الله ضرغامی که به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم این روزها دامنه فعالیت های تبلیغاتی خود را افزایش داده است، در تأیید مشی انتخاباتی خود به اعلام حمایت از چگوارا و خسرو گلسرخی پرداخت. متن انتشار یافته از جانب دفتر ضرغامی در واکنش به این گزارش روزنامه "شرق" را در ادامه می خوانید:
دفاع عزت الله ضرغامی از چگوارا و گلسرخی
 

رئیس اسبق صدا و سیمای جمهوری اسلامی، پس از آنکه از جانب یکی از نشریات کشور متهم به طرح شعارهای انتخاباتی از جنس و سنخ “چپ گرایانه” شد، به این موضوع واکنش نشان داد.

عزت الله ضرغامی که به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم این روزها دامنه فعالیت های تبلیغاتی خود را افزایش داده است، در تأیید مشی انتخاباتی خود به اعلام حمایت از چگوارا و خسرو گلسرخی پرداخت.

متن انتشار یافته از جانب دفتر ضرغامی در واکنش به این گزارش روزنامه “شرق” را در ادامه می خوانید:

شعار انتخاباتی آقای مهندسی ضرغامی، «فرصت زندگی» با راهبرد «زدن زیر میز» ساختار های ناکارآمد و پوسیده است. همان طور که در مشروح مصاحبه نیز آمده است، مطالبات مردمی از جنس نان، مسکن و آزادی که در گذشته از سوی دیگران به سرقت رفته بود، با اولویت در برنامه های ایشان پیگیری می شود. انتساب مانیفست مارکسیستی به ایشان، نسبتی نادرست و برخلاف موازین حرفه ای و رسانه ای است. ایشان معتقد است انقلابیونی چون چگوارا و خسرو گلسرخی بر بسیاری از مدعیان ریاکار دیگر ترجیح دارند. در مراسم پرشور دانشجویی ۱۶ آذر ۹۷ در دانشکده فنی دانشگاه تهران، این اظهارات با ابراز احساسات و تشویق فوق العاده دانشجویان مسلمان مواجه شد. پخش دفاعیات گلسرخی در بیدادگاه رژیم طاغوت، پس از سال ها ممنوعیت که با استقبال گسترده مردم مواجه شد، حاکی از همین نگاه درست و متعهدانه اسلامی است. رفتار عدالت خواهانه و ظلم ستیز از سوی هر کسی که باشد ارزشمند است. بلوغ این رویکرد ضداستکباری در شخصیت مجاهد بزرگ، شهید حاج قاسم سلیمانی که موجب هم گرایی بی نظیر تاریخی شد، نشان از اصالت فطرت های پاک توده های مردم در مواجهه با دنیای پلیدی و پلشتی است.

 


 

 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.